ارائه گروه های مختلف در رویداد ملی گام دوم از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد

562423 خبر ناگهانی

محسن مرادی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در رویداد ملی گام دوم به تشریح امکانات و برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان رضوی پرداخت و گفت: یکی از مهمترین اهداف رویداد گام دوم، ارائه دانشگاه آزاد اسلامی است. به جامعه و دانشگاه آزاد اسلامی گفت: واحد مشهد علیرغم توانمندی‌های بی‌نظیر و بی‌نظیر فراوانی که دارد، در صدد معرفی این قابلیت به دانشگاه، جامعه و صنعت است تا در گام دوم رویداد دانشگاهی حضوری مؤثر و منظم داشته باشد تا اثربخشی دوگانه ایجاد کند. در فضای اجتماعی

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با تشکیل کمیته‌های تخصصی گروه‌ها و هسته‌های پژوهشی، تولید اطلاعات و محتوا، راه‌اندازی آخر هفته، رویداد فناوری، حمایت و جذب حامیان مالی زیر نظر دبیرخانه ستاد و کارگروه چهار ماه قبل از تشکیل دبیرخانه، برنامه‌ریزی‌های لازم را آغاز کرد. کارگروه واحد با برگزاری 16 جلسه و برگزاری جلسات مختلف تعاملی با نهادها، سازمان ها و صنایع مختلف جهت مشارکت و حمایت از رویدادهای این واحد دانشگاهی جهت اطلاع رسانی لازم در زمینه های اصلی رویداد یعنی. گروه ها، مراکز تحقیقاتی، زیرساخت ها، ایده ها، مراکز فناوری و شرکت ها، فناوری و خلاقیت در داخل و خارج دانشگاه وجود داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد با یادآوری برگزاری 12 رویداد فناوری در این واحد دانشگاهی، گفت: واحد مشهد 12 رویداد فناوری (شامل جشنواره 1000 ایده) با عنوان استارتاپ ویکند، چالش فناوری، ایده و صنایع خلاق برگزار کرد. از حوزه های تخصصی کشاورزی صنایع غذایی و تبدیلی، پزشکی، تجهیزات پزشکی و اجتماعی، مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی، محصولات شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات فناورانه، فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال، صنایع خلاق و فرهنگی، هنر و گردشگری، آب و محیط زیست حوزه فناوری و نساجی، چرم و فناوری شاهد ثبت بیش از 379 ایده و طرح فناوری در این رویدادها از استان های مختلف بود که این امر نیز گواهی بر توانمندی های این واحد دانشگاهی است که دستاورد مهمی محسوب می شود.

  فیگور خاص ترلان پروانه + عکس

مرادی افزود: تاکنون حدود 160 ایده، شرکت و هسته فناوری از واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در سامانه رویداد ملی گام دوم دانشگاه ثبت شده و بر اساس آن 21 هسته فناوری فعال، 25 فناوری و شرکت های خلاق، 38 ایده فناوری از جشنواره 1000 ایده، 17 ایده از بخش صنایع خلاق، 11 ایده فناورانه از بخش علوم پزشکی و 6 ایده برگزیده از بخش دانشجویان شناسایی و در رویداد ملی گام دوم ارائه شد. .

دانشگاه آزاد اسلامی مشهد آماده تحقق شعار سال است

وی با تاکید بر لزوم اجرای شعار سال با عنوان «تولید اشتغال دانش بنیان» گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد از طریق هم اندیشی، بیش از 20 وبینار و سمینار، تولید با بیش از 10 محتوای آموزشی و تبلیغاتی و هشت نشست تخصصی. برای ارائه تجهیزات، نرم افزار و سخت افزار خود به صنایع و مراکز مختلف دولتی و غیردولتی و امضای تفاهم نامه همکاری با این مراکز و موسسات، حامیان مالی زیادی را جذب کرد تا شرکت ها و موسسات صنعتی از پروژه های فناوری ارائه شده مطابق با این رویداد حمایت کنند. مرحله دوم. برای اجرای این ایده ها قراردادی را اعلام کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد ادامه داد: برای استفاده بهینه از سخت‌افزار و تجهیزات موجود از طریق تشکیل هسته‌ها و تیم‌های تحقیقاتی و فناوری برای استفاده واقعی از این تجهیزات، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شد که دستاورد بسیار مهمی در دومین دوره آزاد پرافتخار است. رویداد دانشگاه اسلامی در سال مزین به «تولید دانش بنیان اشتغال ایجاد می کند.

انتهای پیام/

  مسکو انقلاب های رنگی در اتحاد جماهیر شوروی سابق را تحمل نخواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید