ادعای رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص واردات خودروهای بی کیفیت از روی ناآگاهی است

در اطلاعیه وزارت ارتباطات آمده است: اخیرا رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد: منظور ما واردات خودرو از هند نیست. اگر اینطور بود، همان پراید بی کیفیتی که تولید داخل است».

با ابراز تاسف از اظهارات مکرر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور علیه صنعت خودرو در کشور و زیر سوال بردن توانمندی های بومی، جهت اطلاع ایشان و رسانه ها در رابطه با واردات خودرو، به اطلاع می رسانیم:

برخلاف ادعای رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی، هیچ گونه سفارش وارداتی برای خودروهای هندی ثبت نشده است و بر اساس دستورالعمل فعلی، ثبت سفارش واردات خودروهای بی کیفیت و استانداردهای مرتبط با صنعت خودرو ممنوع است. همچنین مقررات بسیار سخت گیرانه ای برای خدمات پس از فروش، تامین قطعات یدکی، قیمت گذاری، انتقال فناوری و عرضه خودروهای وارداتی وضع شد و برخلاف دوره قبل، شرکت ها و نمایندگی های مختلف موفق به اخذ مجوز واردات خودرو نشدند.

در پایان بار دیگر تاکید می شود که هیچ گونه ثبت گمرکی برای واردات خودروهای هندی انجام نشده و خودروهای خارجی که به زودی وارد کشور می شوند از شرکت های معتبر و با کیفیت بالا و استانداردهای مناسب خواهند بود. سپس باید دید مردمی که ادعا می کنند خودرو هندی یا نامرغوب وارد می کنند، افکار عمومی چه واکنشی نشان می دهد.

منبع: انتخاب

  ربوده شدن یک شهروند فرانسوی در تهران/ آدم ربا بازداشت شد

دیدگاهتان را بنویسید