ادعای اصلاح قانون کار به نفع کارفرما رد شد

574261 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، حسن محمدیاری پنجشنبه شب در گفت و گوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به آخرین اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت، اظهار کرد: از آنجایی که دولت آماری از کارکنان شرکت ها و لازم را ندارد. اعتبار اجرای این طرح، تصمیم گرفتیم سازوکاری بین دولت و کمیسیون اجتماعی تعریف کنیم تا در اسرع وقت برای افراد تعیین تکلیف شود.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: طبق قانون افرادی که در مقاطع مختلف به کار گرفته می شوند به شرط داشتن دو سال سابقه و صلاحیت عمومی به قرارداد مدت معین تبدیل می شوند و افرادی که پس از تصویب این قانون منصوب می شوند بر اساس صلاحیت ها و رفتار عمومی در آزمون و بدون واسطه یعنی شرکت ها به صورت نامحدود و متمرکز جذب می شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با رد ادعای تغییر قانون کار به نفع کارفرما گفت: نگرانی هایی از سوی فعالان اقتصادی وجود داشت و مقرر شد مشکلات به گونه ای حل شود که هر دو طرف از آن بهره مند شوند. بنابراین در هفته های آینده این موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی است.

محمدیاری با اشاره به تصویب طرح دوجانبه فوریت های جوانان در کمیته اجتماعی مجلس، گفت: این طرح با محوریت ارائه تسهیلات برای زایمان است.

وی بیان کرد: بسیاری از شهروندان با مشکلاتی از جمله داشتن چک برگشتی برای دریافت کمک زایمان مواجه هستند، بنابراین مقرر شد بدهکاران بانکی بتوانند از مزایای زایمان با 50 درصد تخفیف یعنی با پرداخت 50 درصد بدهی خود استفاده کنند.

  عکس بهاره کیان افشار در کنار شکیبایی پسر خسرو

محمدیاری با بیان اینکه واگذاری 200 متر زمین به صاحبان فرزند سوم در قانون پیش بینی شده است، افزود: بخشی از این قانون قبلاً در شورای نگهبان تصویب شده بود اما در اجرای آن اشکالاتی وجود داشت که اخیراً اصلاح شد.

وی با بیان اینکه ارائه پنل های خورشیدی به عشایر و رفع مشکلات برق و مخابرات آنها در حال پیگیری است، گفت: پیگیری اعتبارات ملی و ریاست جمهوری و اخذ تسهیلات گردشگری نیز با توجه به اینکه رضوان شهر به عنوان شهر پایلوت گردشگری انتخاب شده است در حال پیگیری است. بالا

نماینده مردم تلاش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با بیان اینکه سد ماسال امسال به بهره برداری می رسد، گفت: در تلاش هستیم با حضور وزیر نیرو این سد را به بهره برداری برسانیم.

وی با اشاره به اینکه سد شفارود مانند استخوان شکسته و مشکلات زیادی دارد، تصریح کرد: کارگاه سد شفارود تعطیل و حقوق کارگران معطل شده است اما استاندار استان و مراجع قضایی قول داده اند که باید نهایی شود.

محمدیاری با بیان اینکه با توجه به وعده پیمانکار سابق سد شفارود، روند انتقال وی به بدنه سد در حال انجام است، گفت: سد شفارود احیاکننده آب کشاورزی، شرب و صنعتی غرب گیلان و این است. بسیار مهم است و باید با مشکلات آن به صورت ویژه برخورد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید