ادامه واکنش مقامات غربی به اعدام شهریاری

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا پس از اعدام محسن شکاری یکی از دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر در صفحه توئیتر خود نوشت: از اعدام محسن شکاری شوکه شدیم. پیام ما به رژیم ایران روشن است: پایان دادن به این سرکوب وحشیانه. ما به پاسخگویی رژیم ایران ادامه خواهیم داد.

همچنین رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در توئیتی نوشت: اعدام محسن شکاری پس از یک دادگاه ساختگی، گامی رو به جلو در تلاش این رژیم برای سرکوب مخالفان است. ما به همکاری و هماهنگی با متحدان و شرکای خود برای مقابله با نقض حقوق بشر ایران ادامه خواهیم داد.

جیک سالوان مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: اعدام ناعادلانه و بی رحمانه محسن شکاری تلاشی برای ترساندن مردم شجاع ایران است. همدردی ما برای خانواده ی او. ما رژیم ایران را به خاطر خشونت وحشیانه ای که علیه مردم خود به کار می برد، مسئول می دانیم.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: از اعدام محسن شکاری که اولین مورد مربوط به اعتراضات در ایران بود، شوکه شدیم. این موضوع را با وزرای اتحادیه اروپا در شورای روابط خارجی مطرح خواهیم کرد.

بورل افزود: اتحادیه اروپا تحت هر شرایطی با اعدام مخالف است.

اظهارات مقامات غربی پس از آن مطرح شد که میزان روز گذشته از اعدام محسن شکاری یکی از آخرین بازداشت شدگان در خیابان ستارخان تهران خبر داد و اعلام کرد: پس از برگزاری جلسات دادگاه این متهم، در تاریخ 8 آبان ماه و با استناد به اسناد و مدارک مربوطه در پرونده و بنا به اظهارات شاهدان حاضر در صحنه حادثه، حکم بدوی این پرونده صادر شد که بر اساس آن محسن شکاری به اتهام محارب به اعدام محکوم شد.

  برخی از قوانین مربوط به سال 1958 است/برخی از اصول قانون اساسی نیاز به اصلاح دارد

منبع: اعتمادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید