اخراج 3 دیپلمات نروژی از روسیه

558568 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز؛ در حالی که دولت نروژ در جریان جنگ روسیه و اوکراین با آمریکا از اوکراین حمایت می کند، گزارش ها حاکی از آن است که وزارت خارجه روسیه بعد از ظهر چهارشنبه به وقت تهران از اخراج سه دیپلمات روس خبر داده است.

به گزارش رویترز، وزارت خارجه نروژ اعلام کرد که وزارت خارجه روسیه از طریق مجاری دیپلماتیک به اسلو اطلاع داده است که سه دیپلمات نروژی مستقر در مسکو باید روسیه را ترک کنند. این اقدام روسیه در واکنش به اقدام مشابه اسلو است.

یوناس گارستور نخست وزیر نروژ اخیراً به قانونگذاران گفت که دولت وی قصد دارد 400 میلیون کرون (44 میلیون دلار) در راستای برنامه بریتانیا برای خرید تسلیحات و ارسال آنها به اوکراین اختصاص دهد.

وی گفت که از این طریق نروژ می تواند با سلاح هایی که در اختیار ندارد از اوکراین حمایت کند و تخصیص بودجه برای خرید تسلیحات برای اوکراین تجربه جدیدی برای نروژ است.

بیورن آریلدگرام، وزیر دفاع نروژ نیز گفت که این کشور 100 سامانه دفاع هوایی میسترال را در اختیار اوکراین قرار داده است. نروژ پیش از این 2000 سامانه موشکی ضد تانک در اختیار اوکراین قرار داده بود.

ولادیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین اخیراً از اسلو خواسته است تا سلاح هایی از جمله موشک ضد کشتی هارپون و سامانه موشکی پیشرفته زمین به هوا را به کیف بفرستد.

کشتی‌های ناوگان شمالی روسیه اخیراً تمرین رهگیری و انهدام زیردریایی‌های دشمن در دریای نروژ را با موفقیت به پایان رساندند تا قدرت خود را به متحدان ناتو از جمله نروژ نشان دهند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد ناو موشک انداز و زیردریایی نیروی دریایی روسیه به همراه بالگردهای مجهز به تجهیزات ویژه، روش های مختلفی را برای مکان یابی زیردریایی های دشمن تمرین کرده اند.

  مراسم تشییع جنازه خلیفه امارات

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید