اختلالات خواب و بیماری های مرتبط

559650 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، یک گروه تحقیقاتی به سرپرستی دانشگاه کپنهاگ قبلا دریافته است که کم خوابی کیفیت افرادی را که سعی در کاهش وزن بعد از رژیم دارند تضعیف می کند و حدود 2 ساعت ورزش شدید در هفته می تواند به حفظ خواب خوب کمک کند. .

بیشتر بخوانید:

رئیس گروه تحقیقاتی در دانشگاه کپنهاگ گفت: دیدن اینکه چگونه کاهش وزن در بزرگسالان چاق باعث بهبود طول مدت و کیفیت خواب در مدت زمان کوتاهی می‌شود و چگونه ورزش کیفیت خواب را در حالی که سعی در کاهش وزن دارد، شگفت‌انگیز بود.

همچنین جالب بود بدانید که بزرگسالانی که پس از کاهش وزن به اندازه کافی نمی خوابند یا بد می خوابند، به نظر می رسد نسبت به افراد با خواب کافی در حفظ وزن کمتر موفق هستند.

محققان برای بررسی رابطه بین الگوهای خواب و وزن، 195 فرد چاق بین 18 تا 65 سال را مورد مطالعه قرار دادند که به مدت دو ماه از رژیم غذایی کم کالری پیروی کردند و به طور متوسط ​​12 درصد از وزن بدن خود را از دست دادند.

محققان دریافتند که پس از 2 ماه، یک رژیم غذایی کم کالری باعث بهبود طول مدت و کیفیت خواب در همه شرکت کنندگان می شود. با این حال، پس از یک سال، شرکت کنندگان در گروه ورزش توانستند در نتیجه یک رژیم غذایی کم کالری، خواب بهتری را حفظ کنند.

علاوه بر این، کسانی که کمتر از 6 ساعت در شب می‌خوابیدند یا خواب با کیفیت پایین‌تری در شروع مطالعه داشتند، نسبت به کسانی که بیشتر یا بهتر می‌خوابیدند، در پیگیری وزن بیشتری اضافه کردند.

  ایلان ماسک; اولین مسافر موشک خود را شناسایی می کند!

یکی از محققان گفت: «این واقعیت که سلامت خواب به شدت با کاهش وزن مرتبط است، مهم است زیرا بسیاری از ما میزان خواب توصیه شده مورد نیاز برای سلامتی و عملکرد خوب را نمی‌بینیم و به نظر می‌رسد کاهش وزن از طریق ورزش باعث آن می‌شود». بهبود خواب.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید