اختصاص 300 هزار میلیارد تن برای رتبه بندی معلمان و مشکلات بازنشستگان

559760 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، محمدعلی محسنی بندپی در مراسم تجلیل از معلم نوشهر در اردوگاه شهید رسولی این شهرستان با اشاره به جایگاه والای معلمان اظهار داشت: در همه کشورها معلمان اولین گروه مرجع در جامعه هستند.

ادامه مطلب

محسنی بندپی با بیان اینکه در توسعه هر کشوری منابع کشور به عنوان مهمترین عامل توسعه در نظر گرفته می شود، افزود: این منابع به طبیعی و انسانی تقسیم می شوند که 67 درصد توسعه یک کشور به منابع انسانی برمی گردد.

وی با اشاره به اینکه ارتباط مستقیمی بین نظام آموزشی توسعه یافته و وضعیت معیشتی معلمان وجود دارد، تصریح کرد: هر چه جایگاه معلمان بالاتر باشد، توسعه نیز بیشتر می شود.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حفظ جایگاه معلم گفت: وقتی صحبت از توسعه انسانی می شود، هیچ گروهی جز معلمان در تربیت مردم نقشی ندارد.

محسنی بندپی تاکید کرد: اگر می خواهیم به توسعه و پیشرفت برسیم و مسیر توسعه را طی کنیم باید به معلمان توجه کنیم و همه کارکنان باید به این امر ایمان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: باید به نقش علم و دانش در کشور بیشتر توجه شود و اجازه ندهیم نخبگان ما از کشور خارج شوند.

وی با اشاره به اولویت مجلس یازدهم برای رسیدگی به وضعیت معیشتی معلمان گفت: برای اولین بار در 10 سال گذشته رتبه بندی معلمان هر چند ناقص انجام شد.

محسنی بندپی گفت: در بودجه سال 1401 300 میلیارد تن وام برای رتبه بندی معلمان و بازنشستگان اعطا شده است که گام بزرگی است.

  کسی میتونه توضیح بده که آموزش چه ربطی به پتروشیمی داره؟

وی از بررسی بیشتر صندوق ذخیره معلمان خبر داد و افزود: این موضوع در دستور کار مجلس قرار دارد تا با جزئیات بیشتر بررسی شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از معلمان و مدیران نمونه استانی و شهرستانی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید