اخبار مهم و فوری از اقدامات عدالتخواهانه! قسط سود دوم در سال 1401 می آید اما فروش منتفی است!

به گزارش مستقل آنلاین؛ دستیار ویژه رئیس سازمان بورس با اشاره به فلسفه اساسی سهام که حفظ آن و بهره مندی از سود سالانه آنهاست، از پرداخت سود این سهام در دو قسط خبر داد.

پیمان حدادی مشاور ویژه و دستیار رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت ضمن اشاره به واریز سود سهام عدالت در دو قسط به صاحبان آن سهام، در خصوص جزئیات واریز سود گفت: : میزان دقیق سود سهام عدالت به این دلیل است که مجمع سه تا از سهام عدالت برگزار نشده است و یکی از دلایلی که تصمیم به پرداخت این سود در دو قسط شده است همین مشکل است. اما با شرایط فعلی می توان گفت تا پایان آذرماه امسال میزان دقیق این سود پس از برگزاری مجامع مشخص می شود و تا پایان پاییز قطعا سود سهام عدالت واریز خواهد شد.

وی افزود: پرداخت قسط دوم سود به صاحبان واحدها بستگی به نقدینگی شرکت های سرمایه دار دارد و بنابراین می توان گفت که قسط دوم در پایان اسفند یا اوایل فروردین ماه سال آینده پرداخت می شود. یعنی امکان موکول شدن پرداخت قسط دوم تا ابتدای سال بعد وجود دارد.

مشاور رئیس سازمان بورس در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت آزادسازی و فروش واحدها گفت: باید اشاره کنم که فلسفه اساسی واحدها حفظ این واحدها و قصد واگذاری واحدهاست. اینطور نبود که این واحدها به مردم داده شود و مردم آن را بفروشند، زیرا اگر چنین قصدی وجود داشت، همان طور که طرح یارانه معیشتی، از همان ابتدا به مردم پرداخت می شد.

  اتلتیکو مادرید و بایر لورکوزن به صورت زنده امشب چهارشنبه 4 نوامبر ساعت 22:30

بنابراین، باید توجه داشت که فلسفه اساسی سهام عدالت این است که مردم این سهام را برای مدت طولانی و از درآمد او که همان سود سالانه اوست که هر سال نسبت به سال قبل (حداقل دو برابر این میزان) افزایش می‌یابد، در اختیار دارند. سال گذشته است)، استفاده کنید. اما اینکه اختیار فروش این سهام چه زمانی مجددا راه اندازی و در اختیار دارندگان آن قرار می گیرد، بستگی به مصوبات شورای عالی بورس در این زمینه دارد که هنوز تصمیم گیری نشده است.

حدادی در ادامه گفت: طبیعی است که در صورت آزادسازی مجدد حق فروش سهام، شرایط بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار دهد، اما دلیل اصلی عدم صدور این مجوز از سوی شورای عالی بورس است. مبادلات تاثیری بر شرایط بازار سرمایه نداشته باشد زیرا با صدور مجدد مجوز فروش سهام، شرایطی که در گذشته در خصوص فروش 30 یا 60 درصد از صاحبان این سهام شاهد بودیم خواهد بود. تعدیل شود و قطعاً مانند تصمیمی که در سال 1398 گرفته شد و جریان عظیم فروشندگان سهام به بازار سرمایه فرستاده شد و یکی از دلایل سقوط بازار سرمایه شد دیگر تکرار نخواهد شد. لازم به ذکر است در صورت برنامه ریزی برای شروع فروش سهام، شرایط جدیدی برای تسهیل شرایط برای دارندگان سهام و آسیب نرساندن به بازار سرمایه اعلام خواهد شد.

پیش از این وزیر اقتصاد گفته بود سود سهام شرکت های سهامی که مدت پرداخت سود آنها به پایان رسیده و قابل وصول است، تا پایان پاییز به همه 49 میلیون سهامدار پرداخت می شود. مبلغ تقریبی قسط سود اول هر برگ سهم حدود 500 هزار تومان است.

  ثبت نام آزمون فوق تخصصی از هفته آینده آغاز می شود

دیدگاهتان را بنویسید