اخبار بازار خودرو/ افزایش شدید قیمت ها

573848 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، قیمت خودرو صفر داخلی در روز یکشنبه 22 آذر 1401 طبق آمار و قیمت روز در سایت دوار با تغییراتی همراه شد.

بیشتر بخوانید:

قیمت‌های درج شده در سایت‌های آگهی‌دهی خودرو پس از هفته‌ها شکستن سقف دلار نشان‌دهنده عدم اطمینان و سردرگمی در بازار است.

قیمت خودرو همزمان با افزایش نرخ دلار شروع به افزایش کرد. اما زمانی که نوسانات دلار متوقف شد اما خودرو درگیر افزایش قیمت شد که البته همچنان ادامه دارد.

در زمان نگارش این گزارش قیمت خودروهای داخلی در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف ماه های قبل که قیمت پراید ثابت بود اما در نهایت شکست تاریخی سقف دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسانات قیمتی همراه کرد. پس از چند روز مقاومت، امروز بار دیگر با افزایش قیمت همراه شد.

پراید 111 هم اکنون با قیمت 214 میلیون تومان به فروش می رسد. اما امروز پراید 131 با 6 میلیون افزایش قیمت نسبت به روز گذشته 202 میلیون تومان به فروش می رسد.

پژو 207 اتوماتیک که روزها با افزایش قیمت همراه بود، امروز بار دیگر به قیمت 660 میلیون تومان رسید.

خودروی معمولی دنا که چند روزی است با ثبات قیمت همراه بوده، امروز نیز نسبت به روز گذشته پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت و با قیمت 450 میلیون تومان به بازار عرضه شد.

پژو پارس اتوماتیک که روزها روی 500 میلیون تومان ثابت بود، 5 میلیون تومان افزایش قیمت داشت و هم اکنون با قیمت 520 میلیون تومان در بازار خودروهای داخلی به فروش می رسد.

  زمان پرداخت سود سهام 99 سال تعیین شد

عیار اتوماتیک که در روزهای اخیر با افزایش چشمگیر قیمت ها همراه بود، امروز به نرخ 635 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای محبوب

اما فعالان بازار خودرو می گویند برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می شوند و محبوبیت دارند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می شوند؟

تیبا هاچ بک پلاس که یکی از خودروهای پرطرفدار این روزهاست صبح امروز حدود 230 میلیون تومان قیمت داشت.

قیمت پژو 206 تیپ دو صفر هم اکنون 348 میلیون تومان است. این در حالی است که تیپ پنجم این پژو پنج مدل در بازار داخلی با قیمت 398 میلیون تومان به فروش رسید.

پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

عماد جعفری کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت نیوز درباره تاثیر بورس خودرو بر قیمت خودرو گفت: بورس فقط به دولت کمک می کند و کمکی به کاهش قیمت نمی کند.

این کارشناس تصریح کرد: از سوی دیگر سود حاصل از عرضه خودرو در این محیط نه به جیب مصرف کنندگان می رود و نه خودروسازانی که از آن برای پیشرفت خود استفاده می کنند.

و افزود: برای کاهش قیمت خودرو باید دست دلال ها کوتاه شود و عرضه خودرو در بورس کالا چنین کاری را انجام نمی دهد. در حال حاضر عاملی که بتواند قیمت خودرو را کاهش دهد وجود ندارد و به نظر می رسد بازار همچنان به افزایش قیمت آن ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید