احیا و فعال سازی 453 معدن از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سیدرضا عظیمی، مدیر اجرایی طرح احیاء و فعال سازی معادن کوچک، گفت: طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک نه تنها به افزایش تولید و رفع نیازهای صنایع کمک می کند، بلکه می تواند به افزایش تولید کمک کند. وی گفت: با توجه به میزان اشتغال و تولید در پروانه بهره برداری، این تعداد معدن قابلیت ایجاد 13 هزار و 800 شغل مستقیم و تولید بیش از 33 میلیون تن در سال پس از فعال شدن نهایی معادن را دارد. ، داشتن با.

به گفته عظیمی، اهداف فوق در راستای اجرای اقتصاد پایدار است، اما در عین حال شناسایی فرصت های کوچک معدنی برای سرمایه گذاران در نقاط مختلف کشور، استفاده از فناوری های نوین برای فرآوری معادن رده پایین، بهینه سازی و استفاده از پتانسیل الف، ظرفیت ها و قابلیت های پژوهشی و اجرایی موجود و تمرکز بر تامین نیازهای داخلی و صادرات محصولات (بالاتر از نیاز داخلی) از دیگر اهداف طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک است.

وی با اعلام اینکه طرح فوق در قالب اقتصاد مقاومتی از سال 1377 توسط شرکت تولید مواد معدنی ایران (از زیرمجموعه ایمیدرو) اجرا شده است، یادآور شد: در سال 98 با کمک کارگروه استانی 146 معدن و آخرین معدن 253 معدن بوده است. سال معادن معادن در سراسر کشور احیا و فعال می شوند.

924 توسعه زیرساخت های معدنی کوچک

یک پیمانکار احیا و فعال سازی معادن کوچک نیز شناسایی، اجرا و حمایت از ایجاد و توسعه زیرساخت ها را یکی از روش های موثر برای احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک برشمرد و افزود: معدن و تجارت در استان ها، 130 پروژه راهسازی و 49 پروژه برق رسانی در طرح احیاء گنجانده شده است.

  سرنوشت اجساد فضانوردان چه خواهد شد؟

عظیمی گفت: پروژه 30 کیلومتری سرب سازی در گانی آباد یکی از پروژه های زیربنایی طرح احیای معادن کوچک است که در دست اجراست.

وی در خصوص سایر اقدامات پروژه فعال سازی معادن گفت: انعقاد 37 تفاهم نامه سرمایه گذاری، علمی، پژوهشی و دانشی و همچنین معرفی 129 طرح صندوق بیمه سرمایه گذاری «فعالیت های معدنی» برای تملک تسهیلات. که از این تعداد 55 پروژه در حال پیگیری و صدور بیمه نامه است) از دیگر اقدامات طرح احیا است. عظیمی ادامه داد: حمایت و آموزش مجموعه های دانش بنیان و هدف گذاری بیش از 9 استارت آپ و پلتفرم ماینینگ نیز از اقدامات انجام شده در طرح احیا است.

مدیر اجرایی طرح احیاء فعال سازی معادن کوچک گفت: از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه 503 معدن به بهره برداری بالینی رسید که با همکاری کارگروه استانی طرح احیاء انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید