احیای ضرورت حفظ و احترام به جایگاه معلم در جامعه / حکمرانی فرهنگی در کنار حکمرانی آموزش و پژوهش

562884 خبر ناگهانی

به گزارش دانشگاه ایسکانیوز، محمدمهدی طهرانچی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و تراب محمدی، معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی در محل واحد تبریز برگزار شد.

طهرانچی در این مراسم گفت: پس از جنگ جهانی دوم، جنگ سرد آغاز شد که در سال 1989 منجر به فروپاشی شوروی شد. این ایده خیلی زود به دلیل عدم آموزش با چالش های جدی مواجه شد، نظام سلطه به راه خود ادامه داد و توانست از طریق فضای مجازی تسلط خود را به حداکثر برساند و ارتباط برقرار کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: غرب توانسته است مدیریت نظام واحد پولی خود را که نه دولت بلکه هفت خانواده از آن حمایت می کنند، در دنیا گسترش دهد و پس از لشکرکشی های خود، سلطه نظام دلاری را به مردم معرفی کرد. جهان. تحریم های اعمال شده علیه ایران اسلامی در واقع نوعی تسلط بر نظام مالی بود. شعار غرب این بود که با سخت‌ترین تحریم‌ها می‌خواهند ریشه ملت ایران را خشک کنند، اما نظام سلطه یکی پس از دیگری در شرق آسیا و دیگری در نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفت و ظهور کرد. ایران.

وی با بیان اینکه سیستم یکپارچه در فضای ارتباطی خواسته یا ناخواسته و همه گیر تاج جهانی به یکباره دنیا را به مشکلات جدیدی می کشاند، افزود: بشر تجربه تلخ دو ساله را پشت سر گذاشته است. در این دو سال یک بیماری شروع شد و به سرعت در جهان شیوع پیدا کرد. با پایان یافتن همه گیری تاج، جنگ در اروپا آغاز شد. این جنگ در منطقه ای بود که 30 درصد غلات و موسسات کشاورزی جهان را تامین می کرد.

عضو هیأت مدیره دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این اتفاقات باعث ایجاد مشکلی به نام بحران غذایی در پی یک بیماری همه گیر جهانی شده است که بحمدالله مسئولان جمهوری اسلامی ایران با نگاه مستقل و هوشیارانه خود برای حاکمیت بر منطقه برنامه ریزی می کنند. کشور ما در این بحث تحت فشار قرار خواهد گرفت اما مثل جنگ جهانی اول نخواهد بود که مردم ایران به خاطر سیاست انگلیس گرسنه بمانند تا با دنیای بعدی روبرو شوند. خدا را شکر که کشور ما یک کشور مستقل است و رهبری عاقلانه و دوراندیش دارد.

طهرانچی با بیان اینکه غربی ها با تحریم های فلج کننده سعی در از بین بردن ریشه ملت ایران دارند و اکنون برخی با لباس دوستانه ظاهر شده اند، گفت: آوردند تا ما را نابود کنند. گفتنی است حاج قاسم سلیمانی شهید مقاومت و یارانش که این اندیشه را در دل استعمارگران و طراحان قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر جنگ شد ما بچه های محرم هستیم و اگر تحریم شد بچه های ماه رمضان هستیم. خدا را شکر می کنیم که رهبران ما در فکر آینده ما دوراندیش هستند. درست است که شرایط سختی را پیش رو داریم اما این شرایط سخت را نیکی مدیریت می کند. می دانیم شرایط زندگی سخت است، اما در شرایط سخت زندگی تحقیر را نمی پذیریم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

لزوم حفظ و احترام به جایگاه معلم و مدرس در جامعه

طهرانچی با تاکید بر لزوم حفظ و احترام به جایگاه معلم در جامعه گفت: جامعه معلمان و اساتید ما به اندازه سرو افتخار می کنند چرا که می خواهند آینده کشور را بسازند. این وظیفه من و امثال من است که با تمام استعداد و توانایی به فکر امرار معاش باشیم و حفظ آبرو و حیثیت آنها دغدغه اصلی ماست. با افزایش درآمد دانشگاه آزاد اسلامی که از طریق نظم و انضباط طی 3 سال گذشته اتفاق افتاده است، توانسته ایم حقوق معلمان و کارکنان را از 4900 میلیارد تن در سال به 8400 میلیارد تن برسانیم و تلاش کرده ایم تا این امر تضمین شود. معلمان و کارکنان ما در فضای مجازی جرات نخواهند کرد.

وی با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر آموزش رایگان خانواده های شهدا و ایثارگران در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: میزبانی از خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران افتخار بزرگی برای دانشگاه آزاد اسلامی است، اما انتظار داشتیم. مجلس شورای اسلامی برای حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی، بندهایی را در این مصوبه لحاظ کرد تا دولت سالانه 10 درصد از بودجه دانشگاه را که بهای این اقوام به دانشگاه آزاد اسلامی است، پرداخت کند. دولت تا 110 درصد بودجه خود را به دانشگاه های خود می دهد اما این 10 درصد را هم به دانشگاه آزاد اسلامی نمی دهد.

رسالت دانشگاه، رسالت انبیای الهی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه رسالت دانشگاه، رسالت انبیای الهی است، گفت: رسالت انبیا تربیت است و هدایت از طریق آموزش می گذرد، اما رهبری از طریق آموزش فرهنگ عمومی و رفتار اجتماعی را نیز تغییر می دهد. می دانیم که اگر وارد این عرصه شویم سعی می کنند با کلمات به ما بگویند چرا شما؟ بیایید کار تخصصی انجام دهیم که به حضرت شعیب گفته شد: «إِنَّکَ لَکُمْ أَنْکُمْ أَنْتَکُمْ أَنْتَکُمْ أَنْ أَسْدَ الْحلیم».

طهرانچی با بیان اینکه یکی از وظایف استاد دانشگاه انفاق علم ناب است، گفت: همانطور که خداوند در آیه 267 سوره بقره می فرماید: زمانی که طلبه بودیم معلمان ما به ما صدقه می دادند و اموال ارزشمند خود را به ما می دادند. ، و ما باید این ویژگی را به دانش آموزان خود منتقل کنیم.

یکی از اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امیدواریم در دولت تدبیر و امید به عنایت خداوند متعال باشد، چرا که در دوره ولیعهد همه واحدها سقوط کردند، اما تنها نهادی که بودجه را نزدیک به دو برابر کرد دانشگاه آزاد اسلامی بود. این نشان می دهد که هر وقت ما به سمت حکمت می رویم و می خواهیم دانشگاهی مبتنی بر حکمت باشیم، می خواهند ما را جزو حاشیه نشینان قرار دهند.

  تقاضا برای مسکن به دلیل کاهش رشد جمعیت رو به کاهش است

وی تاکید کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی تنها به بصیرت توجه نمی کنیم، بلکه برای جهت گیری و تربیت اجتماعی دانشجویان برنامه ریزی و تلاش می کنیم. ما می خواهیم در کوثر دانشگاه داشته باشیم نه جوانان جوان و مولد تربیت کنیم و نه جوانانی که به فکر مهاجرت هستند.

طهرانچی ادامه داد: دانشگاه ها عملکرد مطلوبی نداشتند و دانشجو را در فضای دوستانه تنها گذاشتند و با مقررات ناکارآمد معلمان را از فضای آموزشی به سازمانی منتقل کردیم تا فضای آموزشی دیگر محیطی انسانی و دانشجوپسند نباشد. “مدیریت آموزشی و پژوهشی با عشق و علاقه دانش آموزان. فضای رفاقتی اکنون در فضای مجازی است و ما هیچ نقشی در آن نداریم.

سوال اول دانشگاه، دانشجو و شاگرد است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در دو برابری تحصیل و حقوق همه ملاحظات را در نظر خواهیم گرفت، گفت: در فضای دانشگاه بالا بردن عنوان علمی و معیشت اساتید حق آنهاست اما اولین مشکل نیست و ما انجام می دهیم. هر چیزی که برای گذران زندگی اساتید وجود دارد، «باید روان باشد، اما اولین مسئله دانشگاه تربیت دانشجو و کارآموز است و نباید فراموش کرد که دانشگاه مکانی برای انسان سازی است.

طهرانچی با اشاره به اصلاح کاهش جمعیت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جمعیت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از سال 93 تا 98 به دلیل عدم توجه دانشگاه به جایگاه اجتماعی با افت مواجه بود. اما در دو سال اخیر تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از یک میلیون نفر به یک میلیون و 200 هزار نفر رسیده است و پس از سه سال متوالی کاهش درآمدهای دانشگاه، اکنون بودجه دانشگاه افزایش یافته است.

دانشگاه آزاد اسلامی در 40 سالگی به امید و اشتغال نسل جوان توجه جدی دارد

وی با تاکید بر ضرورت احیای شاگردی دانشگاهی، گفت: وعده خداوند این است که اگر در فکر و عمل درست باشیم، درهای رحمت الهی به روی ما باز خواهد شد. دانشگاه آزاد اسلامی برای حفظ کارکرد آموزشی دانشگاه تلاش می کند و در سن 40 سالگی به امید، اشتغال و توسعه آینده نسل جوان توجه جدی دارد. دانشگاه مبنای تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال است.

منادی سفیدان: دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت بسیار بالایی در کشور دارد

منادی سفیدان در این نشست با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از ظرفیت بسیار بالایی در کشور برخوردار است، گفت: از زمان انقلاب اسلامی تاکنون 6 میلیون نفر از 10 میلیون فارغ التحصیل کشور از دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شده اند که این تعداد بسیار زیاد است. دانشگاه

  شهید سلیمانی ارادت خود را به ولایت در عمل نشان داد

وی گفت: بیمارستان امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی یکی از بهترین بیمارستان های استان است. سلام، ما در این بیمارستان بودیم. در واقع 40 درصد از آموزش پزشکی کشور متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است.

افزایش 25 درصدی پذیرش دانشجوی بین المللی یکی از بزرگترین دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی است.

جوانپور هروی با تشکر از اساتید و کارکنان واحد تبریز و کارکنان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فرصت خدمت در دانشگاه برایم بسیار مهم بود.

وی گزارشی از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در حوزه های دانشجویی، فرهنگی، پژوهشی، اداری و مالی، دانش بنیان، کشاورزی، روابط صنعتی، پزشکی، عمران و … ارائه کرد. و گفت: تولید جلبک اسپرولینا، ایجاد 30 واحد فناورانه در مرکز رشد، طرح آبیاری تحت فشار مزرعه بیلیاردی، انعقاد 100 تفاهم نامه با صنایع، سازمان ها و نهادها و راه اندازی بیمارستان امام سجاد (ع) ) از جمله این دستاوردها هستند.

جوانپور هروی با بیان اینکه 830 دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی مشغول به تحصیل هستند، گفت: افزایش 25 درصدی جذب دانشجویان بین المللی یکی از بزرگترین دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در استان است.

وی خاطرنشان کرد: جذب 60 استاد در حوزه علوم پزشکی یکی از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در حوزه آموزشی است. همچنین 7 خانه نوآور در دانشگاه آزاد اسلامی استان تشکیل شد و خانه نوآور کفش و چرم فعالیت های بسیار خوبی انجام داد.

جوانپور هروی درباره رویداد عصر امید در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: 37 ایده و استارت آپ کلیدی و 150 آزمایشگاه و زیرساخت از دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در این رویداد شرکت کردند.

وی با آرزوی موفقیت برای دکتر رنجبران سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: در کنار دکتر رنجبران با تمام توان به کار خود برای ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه خواهیم داد.

آموزش های مهارتی یکی از کلیدهای توسعه کشور است

در این مراسم آرش رنجران سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و واحد تبریز با تاکید بر اهمیت ایجاد امید و انگیزه در نسل جوان کشور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برنامه ای برای ایجاد انگیزه در دانشجویان و دانشجویان دارد. نسل جوان تلاش می کند.

وی با بیان اینکه مهارت آموزی یکی از کلیدهای توسعه کشور است، گفت: بر این اساس آموزشگاه های مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شده است تا نیروهای شایسته و کارآفرین برای توسعه کشور تربیت کنند. همچنین پیوند مؤثر بین دانشگاه و صنعت بسیار حائز اهمیت است و لازم است اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

رنجبران بر لزوم انضباط مالی و مدیریت هزینه و استفاده از همه ظرفیت ها در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی تاکید کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید