اجرای آزمایشی ریال دیجیتال در برخی مناطق کشور

سومین نشست رئیس کل بانک مرکزی با کارشناسان و مدرسین اقتصاد با تاکید بر کد ارزی بانک مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر صالح آبادی ضمن استقبال از نکات مطرح شده از سوی کارشناسان اقتصادی گفت: موضوع کد پولی بانک مرکزی از مدت ها قبل در بدنه سیاست های پولی و بانکی مطرح بوده است، اما طی این مدت از ناحیه اقتصادی، موضوع کد پولی بانک مرکزی مطرح بوده است. ، کارشناسان فنی و انتشاراتی. اسکناس ها تا مرحله بهره برداری به صورت آزمایشی این کار را انجام دادند.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: اولویت بانک مرکزی در این مرحله اصلاح نظام بانکی سه کشور است اما موضوعات مهمی که اکنون در دنیا مطرح است از جمله رمز ارز ملی دور از دسترس نیست. بانک مرکزی اقدامات مهمی انجام شده و در ماه های آینده شاهد اجرای آزمایشی این طرح در برخی نقاط کشور خواهیم بود.

رئیس شورای پول با تاکید بر فرهنگ سازی و آموزش در این حوزه گفت: علاوه بر اجرای آزمایشی این طرح، آموزش و فرهنگ سازی لازم در این حوزه توسط کارشناسان انجام شود.

دکتر صالح آبادی مدت اجرای آزمایشی این طرح را شش ماه عنوان کرد و گفت: پس از این مدت در حالی که آسیب شناسی مشکل است، گزارش این طرح در اختیار کارشناسان اقتصادی و بانکی قرار می گیرد تا از نظرات فرهیختگان بهره مند شوند. در اين زمينه. ”

در این جلسه کارشناسان اقتصادی موضوع رمز ارز ملی بانک مرکزی را مورد بحث و بررسی قرار دادند و راهکارهایی را برای اجرای موفق تر این طرح پیشنهاد کردند و کارشناسان بانک مرکزی به سوالات و ابهامات مدعوین پاسخ دادند.

  کاهش نرخ رسمی 22 ارز -

دیدگاهتان را بنویسید