اجاره خوابگاه ها تا 15 تیر به صورت روزانه محاسبه می شود

559840 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، مسعود گنجی درباره نحوه اجاره بها از دانشجویان ساکن در خوابگاه از 14 فروردین ماه اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه ها اعلام کرد از ضرر مالی دانشجویان اجاره کننده خوابگاه جلوگیری کنند. از 14 فروردین تا 15 تیر به صورت روزانه و ماهانه محاسبه و توسط دانش آموزان دریافت می شود.

وی تاکید کرد: دانشگاه ها حق دریافت شهریه یک ترم کامل از دانشجویان را ندارند.

رئیس صندوق دانشجویان در خصوص تعداد دانشجویان خوابگاهی گفت: ستاد ملی تاج در مورد تعداد دانشجویان خوابگاهی اشاره ای نکرده است اما شرط اصلی و مهم برای اسکان در خوابگاه ها تزریق سه دوز است. واکسن تاج.

گنجی در پاسخ به این سوال که آیا دانشجویان باید در خوابگاه ها و راهروها از ماسک استفاده کنند، گفت: این شرایط بسته به آبی، زرد، قرمز یا نارنجی بودن شهرها کاملا متفاوت است و نمی توان نسخه واحدی برای کل وجود داشت.

وی ادامه داد: تصمیمات در این زمینه از نظر شرایط شهری متفاوت است و تاکید کردیم برای سلامتی دانشجویان در خوابگاه ها حتما از ماسک استفاده کنند.

تامین خوابگاه برای دانشجویان بدون سنوات

مشاور وزیر علوم همچنین درباره دانشجویانی که فارغ التحصیل شدند اما فارغ التحصیل نشدند و برای خوابگاه اقدام کردند، گفت: اگر این مشکل به دلیل تاج و تخت باشد، شرایطی را برای آنها فراهم کرده ایم که شامل 98 یا 98 دانشجو می شود. 99، اما ما به دانشجویانی که 12 ترم را گذرانده اند، امکانات رفاهی ارائه نمی کنیم.

گنجی در خصوص اعطای خوابگاه خودگردان به دانشجویانی که شهریه می پردازند نیز با بیان اینکه دانشگاه ها هیچ گونه تعهدی در قبال ارائه خوابگاه به این قشر ندارند، گفت: دانشگاه ها معمولاً موظف به پرداخت شهریه نیستند اما صندوق رفاه دانشجویان اقداماتی را انجام داده است. برای دانشجویانی که در این زمینه شهریه می پردازند.. فکری کرد و به دانشگاه ها اعلام کرد.

  طالبان یک قدم به مقر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نزدیکتر شده اند

وی یادآور شد: تاکنون 115 خوابگاه خودگردان مصوب شده و طی چند روز آینده با توجه به ثبت نام دانشجویان متقاضی خوابگاه در اختیار آنها قرار می گیرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان همچنین درباره آمادگی خوابگاه های کشور برای اسکان دانشجویان تصریح کرد: بیش از 95 درصد خوابگاه های دانشگاه های دولتی آماده پذیرش دانشجو هستند.

نحوه سرو غذا با توجه به وضعیت شهرها

گنجی درباره نحوه سرو غذا از دانشجویان در قالب استفاده از رستوران دانشگاه یا تهیه بسته های غذایی گفت: وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرها مهم است. در صورتی که وضعیت در شهری عادی باشد، دانشجویان می توانند از سلف به صورت گروهی استفاده کنند.«در غیر این صورت، دانشگاه ها تدابیر غذایی لازم را انجام خواهند داد.

گفتنی است ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت در جلسه ششم فروردین ماه سال جاری به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور با حضور مدارس و دانشگاه های سراسر کشور در روز یکشنبه 14 فروردین 1301 موافقت کرد.

بر اساس این مصوبه، ستاد ملی تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی باید از ۱۴ فروردین افتتاح شود که برای این منظور بازگشایی پروتکل بهداشتی بررسی شد. حفظ سلامتی دانش آموزان یک اصل اساسی در آموزش حضوری است و بر این اساس واکسن تاج تاج شرط اساسی برای حضور دانش آموزان در کلاس ها و خوابگاه ها اعلام شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید