اثرات مثبت گرسنگی بر روی پوست

542437 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، زنان در ماه رمضان و روزه داری نگران این هستند که گرسنگی با پوست چه می کند. آیا گرسنگی برای پوست مضر است؟ برخی مطالعات گزارش می دهند که روزه داری جنبه درمانی طبیعی دارد، به ویژه برای سلامت پوست. جالب است بدانید که تحقیقات نشان می دهد حیوانات آسیب دیده تا زمانی که زخم هایشان خوب نشود غذا نمی خورند. به طور مشابه، برخی از یافته ها نشان می دهد که گرسنگی می تواند از برخی مشکلات پوستی و مسمومیت در حین سم زدایی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید:

آیا روزه گرفتن برای پوست مفید است؟

درماتیت تماسی:

طبق مطالعه ای که در Toxic Pathology منتشر شده است، درماتیت تماسی می تواند از گرسنگی کوتاه مدت سود ببرد. برخی از مطالعات می گویند همانطور که از نامش پیداست، درماتیت تماسی نوعی خارش پوست است که در اثر تماس با یک جسم یا ماده خاص ایجاد می شود. مطالعه پاتولوژی سمی کاهش تورم پوست در موش‌های مبتلا به درماتیت تماسی را پس از 48 ساعت ناشتایی نشان داد.

کهیر:

بر اساس مطالعات، گرسنگی می تواند نوع خاصی از کهیر به نام کهیر مزمن را کاهش دهد. جامعه بین المللی کهیر می گوید کهیر مزمن نوعی از کهیر است که بیش از شش هفته طول می کشد. یک مطالعه موردی نشان می دهد که روزه گرفتن در کاهش کهیر در یک زن 28 ساله در عرض 11 روز موثر است. محققان گفتند کهیر ظرف سه روز پس از عدم گرسنگی برگشت.

آکنه و اگزما:

مشکلات پوستی مانند آکنه و اگزما را می توان به سرعت با گرسنگی از بین برد. این می تواند به این دلیل اتفاق بیفتد که بدن به طور موقت هضم را متوقف می کند و قادر است انرژی بازسازی خود را بر روی سایر سیستم ها متمرکز کند. با این حال، اسکینر هشدار می دهد که سردرد ممکن است با شروع گرسنگی رخ دهد. یا علائم دیگری از «بی حالی» را تجربه کنید و پیشنهاد دهید آب میوه را برای یک شام کوچک و معقول انتخاب کنید.

  سرمربی سابق الهلال و سپاهان راهی آبادان شد

به مدت یک روز چیزی نخورید و این به تصفیه سموم بدن و تنظیم عملکرد سایر اعضای بدن مانند کبد، کلیه ها و سایر قسمت ها کمک می کند. همانطور که در بخش سلامت مرطوب گفته شد، اگرچه بدن سمومی را ترشح می کند، اما برخی از آنها در پوست باقی می مانند و به صورت جوش در سطوح مختلف پوست ظاهر می شوند.

روشن کننده پوست:

روزه به بدن اجازه می دهد تا به سرعت سلول های آسیب دیده پوست را ترمیم کند. با روزه گرفتن در ماه رمضان نه تنها سلول های پوست تجدید می شوند، بلکه سایر سلول های بدن نیز بازسازی می شوند. فراموش نکنید که صبحانه بخورید و سپس ناشتا بخورید و غذای مغذی بخورید تا بازسازی سلول های پوست سریعتر و سالم تر شود.

اگر فکر می کنید پوستتان خشک یا بی حال به نظر می رسد، خوردن میوه در صبحانه و افطار می تواند به سلامت پوست شما کمک کند. اگر احتیاط کنید پوست از روز چهارم تا پنجم روزه خوب می شود به شرطی که بعد از افطار آب کافی بنوشید.

آبرسانی خوب و آبرسانی به پوست برای رسیدن به این هدف بسیار مهم است، زیرا نوشیدن آب به بدن کمک می کند تا سمومی را که باعث ایجاد جوش در بدن می شوند سریعتر دفع کند.

پیشگیری از تحریک پوست:

سلامت پوست و گرسنگی رابطه بسیار خوبی دارند. این ارتباط با نتایج پس از گرسنگی ثابت می شود. به نظر می رسد که تماس پوست با پوست با روزه به حداقل می رسد، بنابراین اگر تماس پوست با پوست وجود داشته باشد، در کمتر از 48 ساعت زمانی که روزه می گیرید بهبود می یابد.

  من از شهردار نشدنم پشیمان نیستم

کمک به سم زدایی بدن:

چربی های رژیمی که برای چندین ماه توسط بدن مصرف و جذب می شوند، در روزه داری ماه مبارک رمضان از بین می روند، به خصوص غذاهایی که حاوی مواد افزودنی هستند و به مرور زمان سمی می شوند. زمانی که فرد گرسنه است، بدنش انرژی صرف هضم غذا نمی کند، بلکه انرژی خود را برای سوزاندن این مازاد بر مصرف می کند و با بازسازی بدن، سلول های جدیدتری تولید می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید