اثرات مثبت و منفی باکتری های روده بر مغز

534934 خبر ناگهانی

یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که روده، به عنوان منبع سلول های ایمنی که التهاب مغز را در بیماری ام اس یا ام اس کاهش می دهد، بینش جالبی ارائه می دهد. در اواخر همان سال، ما شاهد تایید دارویی بودیم که برای بازسازی میکروبیوم روده برای کاهش التهاب عصبی برای درمان زوال شناختی در بیماری آلزایمر طراحی شده بود. یک مطالعه در سال 2020 نشان داد که پیوند مدفوع از موش های پیر به جوان می تواند یادگیری و حافظه را مختل کند.

بیشتر بخوانید:

نتایج مطالعه‌ای که سال گذشته در Nature Aging منتشر شد، شواهد قانع‌کننده‌ای از اثرات باکتری‌های روده بر مغز ارائه می‌کند، که به طور خاص بر پیری مغز تمرکز می‌کند و نشان می‌دهد که پیوند مواد مدفوع از موش‌های جوان به پیر می‌تواند برخی از جنبه‌های زوال مغز را برطرف کند. مرتبط با سن، مانند توانایی یادگیری و حافظه بلند مدت. اینها در میان اولین بینش ها در مورد اینکه چگونه باکتری های روده می توانند بر پیری مغز پستانداران تأثیر بگذارند بودند.

یافته‌های اخیر محققان موسسه Quadram و دانشگاه East Anglia به این ایده اضافه کرده است که باکتری‌های روده می‌توانند از طریق التهاب بر سلامت مغز تأثیر بگذارند. در همان زمان، آنها نشان دادند که چگونه این جوامع میکروبی می توانند بر برخی از نشانگرهای زیستی پیری نه تنها در مغز بلکه در خود روده و در چشم ها تأثیر بگذارند.

تحقیقات این تیم شامل پیوند مواد مدفوع از موش‌های جوان سالم به موش‌های مسن‌تر و همچنین آزمایش‌هایی بود که در آن موش‌های جوان‌تر مواد مدفوع موش‌های مسن‌تر را دریافت کردند. آنها سپس تعدادی از نشانگرهای زیستی التهابی را در بدن حیوانات تجزیه و تحلیل کردند و توانستند بینش های ارزشمندی پیدا کنند.

  طرح شیطانی پسر جوان برای خواهرش / در کوم بی اعتبار شد

پس از این پیوندها، موش‌های جوان یکپارچگی مخاط روده را از دست دادند که به محصولات باکتریایی اجازه عبور از بدن را می‌داد. این باعث تحریک سیستم ایمنی و در نتیجه التهاب و فعال شدن بیش از حد برخی از سلول های ایمنی در مغز می شود و سطح پروتئین های مرتبط با تخریب شبکیه چشم را افزایش می دهد.

در مقابل، محققان دریافتند که این نشانگرها را می‌توان در موش‌های مسن‌تر با کاشت مدفوع در موش‌های جوان‌تر و همچنین افزایش سطح باکتری‌های سالمی که قبلاً سلامت خوبی در موش‌ها نشان داده بود، معکوس کرد و افراد به هم متصل هستند.

پروفسور سایمون کاردینگ گفت: «این مطالعه پیشگام شواهد قانع‌کننده‌ای از دخالت مستقیم میکروب‌های روده در پیری و کاهش عملکرد مغز و بینایی ارائه می‌دهد و راه‌حلی بالقوه در قالب درمان جایگزینی میکروبی روده ارائه می‌کند.»

اگرچه دانشمندان در مورد نتایج خوشبین هستند، اما می گویند قبل از رسیدن به چنین نتایجی برای انسان، تحقیقات بیشتری لازم است. آنها می گویند که مسیرهای مشابهی در بدن ما وجود دارد و میکروبیوم روده در حال رشد است. سن به طور قابل توجهی تغییر می کند.

دکتر ایمی پارکر، نویسنده اصلی این مقاله گفت: «ما هیجان زده بودیم که با تغییر میکروبیوتای روده افراد مسن، می‌توانیم نشانگرهای کاهش سن که در بیماری‌های دژنراتیو چشم و مغز رایج است را کاهش دهیم.» ما امیدواریم که یافته های ما در نهایت به ما کمک کند تا بفهمیم چگونه می توانیم رژیم غذایی و باکتری های روده خود را برای به حداکثر رساندن سلامتی در زندگی تنظیم کنیم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

این مطالعه در مجله Microbiome منتشر شد.

منبع: سایت نیواطلس منتشر شده توسط موسسه کوادرام

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید