اثرات تکان دهنده احساسات و افکار منفی بر بدن

564988 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، کنش و واکنش انسان همیشه بر اساس نوع احساس است. انسان با هر تجربه، احساساتی مانند شادی، شادی، غم و افسردگی را به دست می آورد.

بیشتر بخوانید:

آیا می دانستید که هر یک از احساسات شما باعث ترشح مواد شیمیایی خاصی در بدن شما می شود؟دوپامین و سروتونین را آزاد می کند و برعکس، زمانی که احساس ناراحتی می کنید، بدن شما بر اساس قدرت ناراحتی شما کورتیزول ترشح می کند. پس برای جلوگیری از انتشار این مواد شیمیایی چه باید کرد؟ مواد شیمیایی منتشر شده در طول بیماری می تواند آسیب جدی به بدن شما وارد کند.

به طور کلی، ما هر چیزی را که برایمان اتفاق می‌افتد، بسته به احساسمان مثبت یا منفی می‌دانیم. مثلا در حین رانندگی اگر شخصی به شما نزدیک شود احساس بدی پیدا می کنید و این را به عنوان یک اتفاق منفی به یاد می آورید و در نتیجه مواد شیمیایی مضری تولید می شود که می تواند به شما آسیب برساند و دچار مشکل شوید. به جای تلاش برای بهبودی، در غم و اندوه فرو می روند و در نتیجه شکست بیشتری را تجربه می کنند.

به همین دلیل است که مهم است یاد بگیرید که هیچ چیز مثبت یا منفی نیست، این کاملاً به شما بستگی دارد که چگونه آن را انجام دهید.

تاثیر افکار منفی

وقتی به چیزی واکنش نشان می دهید، تخیل نقش مهمی ایفا می کند. نحوه فکر کردن شما در مورد همه چیز تعیین کننده احساس شماست.
برای داشتن یک ایده منطقی و مناسب که به درد شما نمی خورد، ابتدا باید تمام ایده ها و تجربیات بد خود را کنار بگذارید. پس از این مرحله باید به هر اتفاقی که می افتد نگاه خنثی داشته باشید و برای حل آن عصبی نشوید و راه حل مناسبی پیدا کنید.

  2 ستاره پرطرفدار پرسپولیس در نیم فصل چه کسانی هستند؟

باید توجه داشته باشید که ارتباط قوی بین ذهن و بدن شما وجود دارد. بسته به نوع احساسات، مغز مواد شیمیایی آزاد می کند که بسته به احساس شما می تواند هم بسیار مفید و هم بسیار مضر باشد. بارها احساس کرده اید که زمانی که تحت استرس هستید اغلب از دل درد یا یبوست رنج می برید.
همه موارد فوق به نحوه پاسخ بدن شما به احساسات شما مربوط می شود. شاید تعجب کنید که چرا این حرف را زدیم؟! خوب، ابتدا باید انواع تجربیات و احساسات را درک کنید که این تجربیات و احساسات تأثیر مستقیمی بر ذهن و بدن ما دارند.

اگر بتوانید یک زندگی خوب و سبک زندگی سالم داشته باشید جالب نیست، بلکه با افکار و احساسات منفی آن را خراب کنید و دنبال یک زندگی ناسالم بروید.
ممکن است تعجب کنید که برخی از دردهای مزمن در بدن، مانند زانو، گردن و کمر، ممکن است با احساس شما مرتبط باشد و این اتفاق می افتد.
بنابراین وقتی بیمار می شوید، باید بدانید که بدنتان به شما هشدار می دهد که برای بهبودی نیاز به استراحت دارد.

Sacred Balan، کتابی از دیویس سوزوکی، بیان می‌کند که مولکول‌های بدن تحت تأثیر حالت خسته بدن قرار می‌گیرند، در حالی که مثلاً عصبانیت خود را می‌خورید و به کسی ابراز نمی‌کنید.
اگر به مدت یک ساعت مدام احساس عصبانیت و منفی بافی می کنید، مواد شیمیایی تولید شده در بدن می تواند بسیار کشنده باشد. این متن را بخوانید تا ببینید احساسات شما چقدر قدرتمند هستند و چقدر می توانند به شما آسیب بزنند.

  راهی برای ردیابی سریع سرقت ها!

احساسات و افکار منفی واقعاً می توانند به بدن شما آسیب بزنند که جبران آن بسیار دشوار است و می تواند باعث بیماری شما شود. ممکن است احساس کنید که اثرات آن را درک نمی کنید، اما می دانید که افکار منفی زندگی شما را خراب می کند و به بدن شما آسیب می رساند.

واضح است که اگر بتوانید ریاکارانه احساسات خود را کنترل کنید، قطعا مشکلی نخواهید داشت و هیچ بیماری شما را تهدید نمی کند. تنها چیزی که باید بیشتر به آن توجه کنید این است که دیدگاه خود را در مورد مسائل تغییر دهید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید