اثرات تورمی اصلاح ارز 4200 به روشی جدید

545517 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، در راستای اصلاح سیاست ارز ترجیحی 4200 تنی که در سال های اخیر در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفته است، مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه 1401 نرخ ارز 4200 تنی را محاسبه می کند. به ET. سی اعلام بانک مرکزی حدود 23 هزار تن افزایش یافته است.

ادامه مطلب

بر اساس بند 1 تبصره 7 قانون بودجه 1401 کل کشور، نرخ ارز عبارت است از محاسبه ارزش گمرکی کالاهای وارداتی در کلیه موارد از جمله محاسبه حقوق ورودی بر اساس نرخ ارز اعلامی بانک مرکزی در روز اظهار و مطابق ماده 14 قانون گمرک.

این تصمیم در واقع باعث افزایش قیمت کالاهای وارداتی شد که دولت را مجبور به اتخاذ تدابیری برای مقابله با این گرانی کرد.

تسنیم پیش از این 5 پیشنهاد عملیاتی را در گزارشی در خصوص کاهش آثار تورمی این مصوبه به دولت ارائه کرده بود که یکی از آنها کاهش سود بازرگانی یعنی مقابله با گرانی کالاهای وارداتی است.

هیأت وزیران در جلسات ۱۴۰۱/۱/۲۴ و ۱۴۰۱/۲/۱۱ به پیشنهاد صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کردند:

اصلاحات تعرفه (440) ردیف تعرفه شامل کاهش و افزایش سود بازرگانی، تفکیک، ایجاد، حذف و اصلاح شرح ردیف تعرفه و مفاد برخی از فصول کتاب مقررات صادرات و واردات به شرح مندرج در جدول ضمیمه شماره 1 این تصمیم به تصویب هیأت مدیره می رسد. دولت مصمم است.

توجه: استثنائات بند. 2 این تصمیم با شرح ردیف تعرفه مندرج در جدول پیوست (2) این تصمیم که به تایید مهر هیأت وزیران می رسد تعیین می شود. شماره و شرح ردیف تعرفه مندرج در فهرست پیوست بندهای (1) و (2) این تصویب نامه مطابق با تصویب نامه № 160249 / T59397 مورخ 12.11.1400 قابل اجرا در سامانه هماهنگ به روز می شود. ، توضیحات و کدگذاری کالاها.

  تلاش نمایندگان ادواری برای قبول مسئولیت در دولت / هشدار به رئیس جمهور -

سود بازرگانی حاصل از محصولات روغنی و روغنی در سال 1401 صفر درصد تعیین شد. فهرست تعرفه این بند توسط وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی تهیه و به گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ می شود. اعمال این بند از لحظه اعلام کارخانه تنظیم بازار خواهد بود. این قطعنامه به استثنای بند (4) از اول آوریل 1401 لازم‌الاجرا می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید