آیین های عجیب و ترسناک در اندونزی/ مردگان در این روستا زنده می شوند

گروهی از مردم اندونزی زندگی می کنند که مشخصا نمی توانند این را بپذیرند و سنت عجیب و ترسناکی دارند. مردم توراجان که در جزیره سولاوسی اندونزی زندگی می کنند، مردگان خود را نبش قبر می کنند، تمیز می کنند، لباس نو می پوشند و با آنها در مراسم مرگ ماننه شرکت می کنند! بیا داخل، نگاه کن و لذت ببر! قبل از ادامه باید به شما هشدار دهیم که تصاویری از اجساد پوسیده را خواهید دید!

این رسم عجیب و ترسناک بیش از 900 سال است که در بین مردم روستای لمبانگ پاتون رایج بوده است. هر سه سال یکبار اهالی روستا اجساد عزیزان خود را از قبر بیرون آورده و برای مراسم آماده می کنند. آنها اجساد پوسیده و پژمرده را تمیز می کنند، لباس های تمیز و نو می پوشند و حتی عینک، کلاه و ساعت خود را فراموش نمی کنند. سپس تمام خانواده دور یکی از عزیزان یا عزیزان از دست رفته خود جمع می شوند، با هم غذا می خورند، عکسی به یادگار می گیرند. بعد از پایان مراسم دوباره با او خداحافظی می کنند و او را در قبر می گذارند! در سال های اخیر عکس های هولناکی از این رویداد در فضای مجازی منتشر شده و توجه تمام دنیا را به خود جلب کرده است. کنجکاوی مردم باعث شد تا گردشگرانی از نقاط مختلف کشور به این روستا بیایند تا از نزدیک شاهد این مراسم عجیب باشند.

همانطور که می توانید حدس بزنید این مراسم ارزان نیست و هزینه بالایی (ده ها هزار دلار) برای خانواده دارد. به همین دلیل خانواده ها ترجیح می دهند آن را تا زمانی که توان دفن آن را ندارند در خانه نگهداری کنند. این ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد! برای محافظت از بدنش، اعضای خانواده او را مانند یک مومیایی می‌پیچند و در اتاق مخصوصی قرار می‌دهند و طوری با او رفتار می‌کنند که انگار بیمار است و در رختخواب دراز کشیده است! سرانجام وقتی پول مراسم تشییع جنازه او جمع شد، نوبت به تشییع جنازه رسید و او را به خاک سپردند تا در مراسم تشییع جنازه شوهر محبوبش پیدا شود.

  استفاده از پوسته میگو برای استحکام سیمان

دیدگاهتان را بنویسید