آیا «یارانه عید فطر» پرداخت می شود؟

برخی گزارش های تایید نشده حاکی از آن است که چهارمین یارانه نقدی برای عید سعید فطر قابل پرداخت است. در مقابل نهادهای مرتبط با پرداخت یارانه نقدی چنین امکانی را رد می کنند.

برخی رسانه ها در گزارش هایی مدعی شده اند که به مناسبت عید سعید فطر سال 1401 باید یارانه جدیدی به نام یارانه عید فطر پرداخت شود که دلیل تردید در صحت این خبر توضیحات نامفهوم مربوط به دریافت کنندگان این خبر است. این یارانه جدید

بر اساس این داستان غیر موثق، یارانه عید سعید فطر به سرپرستان خانواده های کم درآمد، مشاغل آزاد، افراد کم درآمد و قربانیان بیماری های قلبی عروقی تعلق می گیرد. این در حالی است که هم سازمان های پرداخت کننده یارانه و هم پرداخت یارانه عید سعید فطر این موضوع را تکذیب می کنند که از پایان نوروز تاکنون محدودیتی در چهار نقطه کشور اعمال نشده است و این در حالی است که مشاغل آزاد همچنان فعال هستند.

مهمتر از همه اینکه سازمان هدفمندی یارانه ها در هفته های اخیر به مناسبت ماه مبارک رمضان 150 هزار تن یارانه به افراد فاقد درآمد ثابت پرداخت کرده است. اکثر این افراد تحت پوشش کمیته یاری امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی هستند.

در این راستا پیگیری های سازمان هدفمندی یارانه ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشان داده است که در حال حاضر برنامه ای برای پرداخت یارانه به عید سعید فطر وجود ندارد.

بدیهی است تا امروز روابط عمومی دو سازمان مسئول شناسایی مشمولان واجد شرایط و پرداخت یارانه نقدی اعلام کرده اند که برنامه ای برای پرداخت یارانه نقدی وجود ندارد.

  لکه های لباس را با روغن گیاهی اکالیپتوس پاک کنید

از زمستان سال گذشته دولت سه یارانه به مناسبت 22 باخمن، نوروز و رمضان پرداخت کرده است./اقتصاد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید