آیا کودکان پوسیدگی طولانی دارند؟

به گفته برخی از کارشناسان، مشخص نیست که چند کودک مبتلا به پوسیدگی طولانی مدت هستند، زیرا تحقیقات کافی در این گروه سنی انجام نشده است.

بر اساس گزارش آکادمی اطفال آمریکا، از ابتدای همه گیری کووید-19، تقریباً 13 میلیون کودک به ویروس کرونا مبتلا شده اند. مطالعات نشان می دهد که بین دو تا 10 درصد از این کودکان به پوسیدگی طولانی مدت مبتلا می شوند، اما این تعداد ممکن است بیشتر باشد. بسیاری از والدین همچنین ممکن است از اینکه فرزندشان به کووید درازمدت مبتلا بوده است یا پزشک اطفال ممکن است آن را تشخیص نداده باشد، ندانند.

در بزرگسالان، برخی از مطالعات نشان می دهد که تعداد موارد حفره طولانی حدود 30٪ است.

متخصصان اطفال می گویند این عارضه طولانی مدت مشکلی است که به طور گسترده تشخیص داده نشده است. همچنین هیچ آزمایش خاصی برای تشخیص حفره های طولانی وجود ندارد. مشخص نیست چه کودکانی به این عارضه مبتلا خواهند شد، زیرا کودک مبتلا به کووید-19 خفیف نیز ممکن است به کووید درازمدت مبتلا شود.

دکتر جفری کان، مدیر بخش بیماری های عفونی کودکان در مرکز پزشکی دالاس گفت: «برخی از کودکان پس از ابتلا به کووید بدون علامت، دچار نارسایی قلبی می شوند. چیزی که برای من قابل توجه است این است که معمولاً حدود چهار هفته پس از عفونت کووید ظاهر می شود و عفونت می تواند واقعاً بدون علامت باشد که واقعاً شگفت انگیز است. حتی زمانی که کودکان با حفره‌های طولانی برای بیماری‌هایی که می‌توانند این علائم را ایجاد کنند، آزمایش می‌شوند، هیچ علامتی ممکن است رخ ندهد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

به گفته متخصصان، مشکلات ناشی از حفره های طولانی در بزرگسالان بیشتر مشهود است زیرا احتمال ابتلا به اختلال عملکرد اندام در آنها بیشتر است که با آزمایش ها قابل تشخیص است. پزشکان هنوز در تلاشند تا بفهمند چرا حفره های طولانی در کودکان به این شکل ظاهر می شوند. آنها همچنین علائمی را که مشخصه عارضه کاویتاسیون طولانی مدت در کودکان است، شناسایی می کنند./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید