آیا واردات خودرو قیمت ها را کاهش می دهد؟

542765 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، روح اله عباسپور در واکنش به مصوبه کل واردات خودرو در هیات وزیران، گفت: خودروها دو مشکل اساسی دارند یکی قیمت و دیگری کیفیت خودرو.

ادامه مطلب

وی تصریح کرد: با مجوز دولت برای واردات خودرو، هم کیفیت خودروسازی و هم قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد، زیرا در این صورت دیگر خودروها دوبرابر نمی‌شوند و زمانی که خودرو وارد بازار می‌شود، سود آن با حاشیه کاهش می‌یابد. وارداتی از خارج از کشور “کیفیت لازم است تا بتوانیم رقابت کنیم، نیاز به رقابت ارتقای کیفیت و داشتن قیمت مناسب است. در حال حاضر مشکل ما هم عدم قیمت مناسب و هم کیفیت پایین خودرو است.”

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: برای پاسخگویی به مطالبات مردم، واردات خودرو باید عملیاتی شود تا هم کیفیت و هم قیمت بهبود یابد تا بتوانیم با خودروسازان خارجی رقابت کنیم.

عباسپور همچنین به وعده وزیر صنعت، معدن و تجارت برای واگذاری سهام دولتی سایپا و ایران خودرو به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: هنوز این اتفاق نیفتاده است. سهم دولت در ایران خودرو شش درصد و در سایپا 17 درصد است که با وجود داشتن این سهم در واقع توسط دولت، هیات مدیره و مدیرعامل این دو شرکت انتخاب می شود که یکی از مشکلات و معضلات است. .

وی در پایان گفت: اگر بخش خصوصی بتواند سهمی در سهام ایران خودرو و سایپا داشته باشد، هیأت مدیره و مدیریت را انتخاب می کند و ممکن است شاهد مشکلات دیگری مانند 85 هزار میلیارد تن زیان انباشته نباشیم. “

  نگاهی به عملکرد استقلال در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید