آیا قیمت ماهی افزایش می یابد؟

515569 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، امروز سید حسین حسینی در نشست خبری در پاسخ به این سوال که آیا صید در دریای جنوب توسط کشتی ها و شناورهای چینی انجام می شود و آخرین اخبار از صید فانوس چیست؟ وی گفت: کشتی ها و شناورهای چینی دیگر در دریای جنوب صید نخواهند کرد، اما برنامه داریم که این ماهی را از کشتی ها و شناورهای تمام ایرانی صید کنیم که مورد استفاده نیروها و خدمه ایرانی قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید:

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: موسسه تحقیقات و مدیریت شیلات در حال بررسی دستورالعمل ها و پروتکل های صید فانوس در دریای جنوب است که پس از اقناع افکار عمومی توسط شناورها و نیروهای ایرانی انجام می شود.

وی افزود: این پروژه شرایط حفظ و پایداری ماهی در آب های کم عمق را مدیریت می کند و از فناوری کاملا ایرانی استفاده می کند.

حسینی افزود: در دنیا صید در آب های عمیق انجام می شود و برای ما که از بندر جاسک تا گواتر آب عمیق داریم امکان جمع آوری فانوس وجود دارد اما قبل از این برداشت بدون توضیح اینکه این کار انجام نمی شود. با آب های کم عمق تداخل داشته باشد، این کار انجام شده است و در واقع بی تدبیری و بی تدبیری صورت گرفته است، اما این بار می خواهیم افکار عمومی و همچنین نیروهای کاملا ایرانی را متقاعد کنیم که از اعماق دریا ماهی بگیرند.

رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه صید در اعماق دریا از نظر علمی صحیح و منطقی است، گفت: این بار با اصلاح مدیریت و ناوگان مربوطه ایرانی و حتی خدمه ایرانی از سیستم های مدرن در سطح بین المللی استفاده خواهیم کرد.

  بمباران چند استان یمن توسط ائتلاف سعودی

وی در پاسخ به این سوال که برای کاهش قیمت محصولات آبی و فرهنگ سازی برای مصرف آنها چه برنامه ای دارید؟ وی گفت: 70 درصد قیمت تمام شده آبزیان را خوراک آنها تشکیل می دهد و در این راستا کمیته فناوری دانش بنیان جایگزین مواد اولیه ارزان قیمت تشکیل داده ایم و تلاش می کنیم حداقل آبزیان را در سبد خانوارها ایجاد کنیم. دو سال.با کشت و استفاده از رسانه.«هر هفته چند بار بچسبانید.

حسینی در عین حال از قیمت روز آبزیان دفاع کرد و گفت: قیمت ها آنقدر که می گویند گران نیست.

رئیس سازمان شیلات ایران بر تنوع عرضه ماهی در بازار تاکید کرد و گفت: پس از دموکراتیزه شدن یارانه ها، بخش تولید می تواند عادلانه سهم خود را از بازار بگیرد تا تولید قوی تر شود و عرضه و تقاضا موجب تعادل بازار شود. قیمت ها در آینده.”

وی به برنامه های حمایتی از آبزی پروری پرداخت و گفت: در یک سال 12، 15 و 18 درصد تسهیلات و به افرادی که مایل به اجرای طرح های تولید آبزی پروری هستند تا 200 و 80 میلیون و 18 درصد پرداخت می شود.

حسینی در پاسخ به این سوال که آیا تولید ماهی قزل آلا در کشور کاهش یافته است، گفت: تولید ماهی قزل آلا 200 هزار تن است و کاهشی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه حدود 85 کشتی ماهی تن ایرانی در اقیانوس هند وجود دارد، گفت: ایران رتبه دوم صید ماهی تن در جهان را دارد و سالانه 175 هزار تن ماهی تن صید می کند.

  تاج آفریقا در عرض چند ساعت می کشد

رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه صید ماهی تن در اقیانوس هند برای کشور و تامین امنیت آن مهم است، گفت: امنیت آنها حفظ می شود اما 5 شناور ایرانی توسط کشورهای اطراف اقیانوس هند متوقف شده و مذاکرات در حال انجام است. تا آنها را آزاد کند.

حسینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اصناف اعلام کرده اند قیمت ماهی در مرداد ماه بین 30 تا 40 درصد افزایش می یابد، گفت: این موضوع را کاملا تکذیب می کنم و افزایش قیمتی صورت نمی گیرد.

وی در خصوص فعالیت های دانش بنیان در این سازمان گفت: کمیته توسعه فناوری های دانش بنیان شیلات با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی و نقشه راه تهیه و ارائه شده است. شرکت های دانش بنیان».

رئیس سازمان شیلات ایران همچنین از تشکیل کمیته سرمایه گذاری در سازمان شیلات خبر داد و گفت: از بخش های مختلف برای سرمایه گذاری در حوزه شیلات دعوت شده است.

حسینی همچنین از برنامه استقلال 92 درصدی در تولید تخم مرغ بهاره خبر داد و گفت: از 600 میلیون تخم مرغ مورد نیاز، 370 میلیون آن در کشور قابل تولید است.

وی همچنین از تولید 291 میلیون ماهی زینتی خبر داد و ارزش مالی آن را 6 هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید