آیا قیمت جهانی طلا کاهش می یابد؟

531167 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، قیمت طلا و نقره در معاملات اوایل روز جمعه در آمریکا کاهش یافت. این دو فلز گرانبها در رابطه معکوس قوی با شاخص قوی دلار آمریکا به تجارت خود ادامه می دهند. طلای دسامبر با افت 16 دلاری به 1661.10 دلار رسید و نقره دسامبر 0.258 دلار کاهش یافت و به 18.65 دلار رسید.

دلار آمریکا در برابر همتایان خود بیش از 0.6 درصد افزایش یافت و شمش دلاری را برای خریداران خارجی گرانتر کرد. گزارش داغ CPI ایالات متحده باعث کاهش شدید شاخص های سهام ایالات متحده شد.

بیشتر بخوانید:

دانیل گالی، استراتژیست کالا در TD Securities، گفت که قیمت طلا به طور فزاینده ای با حرکت دلار مرتبط است و ممکن است تا 1600 دلار در هر اونس کاهش یابد.

داده‌های روز پنجشنبه نشان داد که قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه سپتامبر بیش از حد انتظار افزایش یافت و به فدرال رزرو این امکان را داد تا برای افزایش شدید دیگر نرخ بهره فشار بیاورد که منجر به بدترین هفته طلا در نزدیک به دو ماه گذشته شد.

طلا نسبت به افزایش نرخ های بهره آمریکا بسیار حساس است که بازده اوراق قرضه را افزایش می دهد و هزینه فرصت نگهداری طلا بدون بازده را افزایش می دهد. بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده افزایش یافت و بر طلا تاثیر گذاشت.

بر اساس گزارش رویترز، مقامات فدرال رزرو ایالات متحده اخیراً موضع تهاجمی خود را در مورد سیاست پولی تکرار کردند که باعث شده است بازار عمومی به دلیل ترس از رکود قریب الوقوع ایالات متحده یا جهانی ناآرام نگه داشته شود. گزارش روز پنجشنبه شاخص قیمت مصرف کننده نشان می دهد که فدرال رزرو در این باور که تورم هنوز از کنترل خارج است، درست است.

  دوج کوین همچنان در حال افزایش است/ قیمت روزانه ارزهای دیجیتال

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید