آیا سپاه از لیست تحریم های آمریکا خارج می شود؟

519476 خبر ناگهانی

عمران علیزاده در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایسکانیوز، با اشاره به اخبار جنجالی و مختلف درباره خروج سپاه پاسداران از لیست تحریم ها، گفت: آمریکا قصد ندارد سپاه را از لیست تحریم ها خارج کند. تنها به دنبال ایجاد یک بازی روانی است.

استاد دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اگر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مجبور به لغو موقت تحریم ها شود، گفت: در حال حاضر آمریکا نباید تحریم ها را لغو کند. اما حتی اگر روزی به زور تحریم ها برداشته شود، باز هم موقتی است.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا در آینده به بهانه هایی غیر از پرونده هسته ای سپاه را تحریم خواهد کرد، گفت: عذرخواهی مانند حضور منطقه ای، پرونده موشکی، بهانه ای برای حقوق بشر یا نقش ایران در بحران های منطقه ای. قرار گرفتن سپاه در لیست تروریست ها و تحریم این سازمان در دوران ریاست جمهوری ترامپ به بهانه هسته ای نبودن آنها بود.

علیزاده درباره آینده تحریم ها ادامه داد: در حالی که سپاه پاسداران منافع آمریکا را تهدید می کند و اجازه نمی دهد این کشور قدرت خود را در جهان اسلام نشان دهد، در لیست تحریم ها قرار دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی با انتقاد از بازی آمریکا در پذیرش یا رد درخواست ایران مبنی بر لغو تحریم ها علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: .

وی به عدم هماهنگی بین مقامات آمریکایی اشاره کرد و افزود: آمریکا چند هفته پیش اعلام کرد که قصد دارد سپاه را از لیست تحریم‌ها خارج کند. اما او به تحریم های شعبه قدس ادامه خواهد داد. البته در حال حاضر بین سیاستمداران آمریکایی در این موضوع اتفاق نظر وجود ندارد.

  موافقت شورای عالی هماهنگی اقتصادی با اعطای تسهیلات به فعالان حوزه دام و طیور

علیزاده گفت: آمریکا با بازی جدید خود مقابل سپاه قصد دارد حداکثر امتیاز را از ایران بگیرد. تیم مذاکره کننده با گروهی به نام 1+5 که بعداً به گروه 1+5 تبدیل شد، در چارچوب و زمان خاصی قراردادی به نام بریکس امضا کرده است و هیچ توافق و مذاکره دیگری با آمریکا ندارد.

این استاد دانشگاه تحریم های سپاه را بین المللی ندانست و گفت: سپاه به دلیل اینکه بخشی از ارتش ایران است از سوی نهادهای مختلف بین المللی تحریم نمی شود بلکه تنها توسط کشور دیگری تحریم می شود.

غربی ها از دولت می خواهند که به توافق برسد

وی افزود: بایدن قصد دارد شانس خود را برای کسب امتیاز فراتر از توافق برجام امتحان کند، به همین دلیل در مصاحبه های مختلف از تحریم یا لغو تحریم ها علیه سپاه صحبت می کند.

به گفته علیزاده؛ در روزهای آینده حتی اگر آمریکا مجبور به حذف کامل سپاه از لیست تحریم ها شود، باز هم افراد و نهادهای مهم و تاثیرگذار این سازمان را تحریم خواهد کرد زیرا می خواهد از این طریق جبهه مقاومت را تضعیف کند. .

استاد دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه ایران باید بر مواضع و خواسته های خود پافشاری کند، گفت: ایران هم باید دیپلماسی و میدانی را همزمان دنبال کند اما در این بین در یمن و فلسطین اشغالی مقاومت اتفاقات مهمی رخ داده است. پشتوانه خوبی برای تیم مذاکره کننده در وین باشد.

وی با اشاره به بهانه جویی های برخی غربی ها برای جوان بودن و کم تجربگی تیم مذاکره کننده، گفت: برخی جریان ها قصد دارند فشار را بهانه ای برای فشار بر دولت سیزدهم برای رسیدن به توافق قرار دهند؛ آمریکا نیز به این موضوع واقف است. بنابراین قصد دارند ایران را برای لغو تحریم های سپاه تحت فشار قرار دهند.

  آیا داروهای روانگردان نجات خوبی برای بحران سلامت روان هستند؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید