آیا رئیس جمهور از ورود به آمریکا منع شد؟

به گزارش مستقل آنلاین به نقل از شرق الاوسط؛ چند سناتور جمهوری خواه از دولت آمریکا خواسته اند که ویزا برای ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران و هیئت همراهش برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک در ماه سپتامبر رد کند.

سناتورهای تام کاتن، ریک اسکات، مارکو روبیو، چاک گراسلی، جونی ارنست، مارسیا بلکبرن و تد کروز در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا نوشتند: «پذیرش رئیس‌جمهور و همکارانش در کشور ما تهدیدی غیرقابل توجیه برای امنیت ملی است. “

این سناتورها تاکید کردند: اگر گزارش های اخیر مبنی بر برنامه ریزی رئیسی برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل صحت داشته باشد، کاخ سفید باید از صدور ویزا برای رئیسی و دیگر مقامات ایرانی خودداری کند.

این سناتورها ادامه دادند: اجازه سفر رئیس جمهور به آمریکا با توجه به حضور احتمالی عوامل سپاه در هیئت ایرانی، امنیت ملی ما را به شدت تهدید می کند.

آنها همچنین سوابق رئیسی را به عنوان یک ناقض حقوق بشر برجسته کردند.

آنها گفتند که نقش رئیسی در نقض فاحش حقوق بشر باعث شد که دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری (OFAC) او را در سال 2019 تحریم کند.

وی گفت: دادن ویزا به … درست مانند یک رهبر برای ورود به کشور ما سرکوب او را نیز مشروع می کند، این ریسکی است که ما نمی توانیم و نباید بپذیریم.

این نامه گزارش ماه مارس واشنگتن اگزمینر را به یاد می آورد که می گفت وزارت دادگستری شواهدی مجرمانه دارد مبنی بر اینکه عوامل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قصد کشتن جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی را داشتند. آمریکا بودند.

  گزارش زنده؛ تراکتور 0-0 استقلال -

بر اساس گزارش‌ها، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تلاش‌های مشابهی را علیه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، کنت مک‌کنزی، فرمانده سابق سنتکام و دیگر مقامات سابق برنامه‌ریزی کرده است.

آمریکا پیش از این از صدور ویزا برای مقامات ایرانی برای شرکت در جلسات مجمع عمومی خودداری کرده بود.

در سال 2014، باراک اوباما، رئیس جمهور وقت، صدور ویزای ورود به حمید ابوطالبی، سفیر ایران در سازمان ملل را که در گروگانگیری دیپلمات های آمریکایی در سال 1979 دست داشت، رد کرد.

در سال 2020، دونالد ترامپ به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران ویزا نداد.

دیدگاهتان را بنویسید