آیا خوردن فقط شیر باعث کاهش وزن می شود؟

575462 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره باورهای غلط مردم در مورد مصرف برخی مواد غذایی از جمله مصرف شیر توضیحاتی ارائه کردند.

مجموعه ای از روش های توصیه شده برای کاهش وزن بدون ورزش و رژیم غذایی!

تیرنگ نیستانی با بیان اینکه هدف از رژیم های کاهش وزن یا کنترل وزن باید ارتقای سلامت باشد، ادامه داد: اگر هدف صرفاً کاهش وزن باشد، می توان از هر روشی به عنوان ابزاری برای کاهش وزن استفاده کرد، به سلامتی آسیب وارد می کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه مصرف غذاهای کم کالری به کاهش وزن کمک می کند، خاطرنشان کرد: برخی افراد برای کاهش وزن به رژیم میوه و سبزی می پردازند و انواع میوه ها را مصرف می کنند. در سبد غذایی خود بدون اینکه بدانند مصرف زیاد میوه برای رژیم لاغری مناسب نیست و حتی به دلیل قند زیاد باعث چاقی می شود.

نیستاتی مصرف شیر مازاد بر نیاز بدن به منظور کاهش وزن را یکی دیگر از باورهای غلط غذایی که بسیار رایج است بیان کرد و گفت: مصرف شیر و فرآورده های آن به مقدار توصیه شده اشکالی ندارد و این امر می تواند سلامت بدن را تضمین کند اما نکته اینجاست که زیاده روی در مصرف این ماده غذایی باعث تجمع چربی در بدن می شود.

وی ادامه داد: هر فنجان شیر حاوی 2.5 درصد چربی معادل 10 قاشق برنج (بدون روغن) و کالری است، بنابراین با اعتقاد به اینکه شیر یک غذای سالم و بدون کالری است، نمی توان بیش از مقدار توصیه شده (هر بار دو فنجان) مصرف کرد. روز) از این شیر.غذای مورد استفاده

  چرا حس بویایی و چشایی در تاج ناپدید می شود؟

منبع: سلامت نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید