آیا جنگ آلمان و روسیه نزدیک است؟

روزنامه آلمانی “اشپیگل” به گزارشی محرمانه دست یافته است که نشان می دهد ارتش این کشور برای جنگ احتمالی با روسیه آماده می شود. ارتش آلمان این سند داخلی 68 صفحه ای محرمانه را در ماه سپتامبر منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، اوبرهارد زورن، یکی از مقامات ارشد نظامی آلمان، هشدار داد که ممکن است آلمان مورد حمله قرار گیرد و طرح هایی را برای درگیری مسلحانه آینده با روسیه پیشنهاد کرد.

این گزارش استدلال می‌کند که آلمان با تهدیدهای «وجودی» مواجه است و جنگ در اروپا بار دیگر به واقعیت تبدیل شده است و محتمل‌ترین سناریو آن درگیری با روسیه در جناح شرقی ناتو است.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان اخیراً اعلام کرد که دولت وی علاوه بر بودجه نظامی، یک صندوق دفاع ویژه 100 میلیارد یورویی ایجاد خواهد کرد. پارلمان آلمان در ماه ژوئن این صندوق ویژه را تصویب کرد.

آلمان قصد دارد حداقل 2 درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به هزینه های نظامی اختصاص دهد و این کشور را پس از ایالات متحده و چین در رتبه سوم هزینه های نظامی در جهان قرار دهد.

رئیس ستاد کل ارتش جمهوری چک به فرماندهی نظامی آن کشور از لزوم آماده سازی نیروهای مسلح آن کشور برای نبرد احتمالی با روسیه خبر داد.

کارل زکا، رئیس ستاد کل ارتش جمهوری چک اخیرا در نشست فرماندهان ارتش این کشور از لزوم آماده سازی نیروهای مسلح این کشور برای نبرد احتمالی با روسیه خبر داد.

منبع: ایسنا

  دانشجویان دانشگاه شریف در اعتراض به بی احترامی و نقض قانون تجمع کردند

دیدگاهتان را بنویسید