آیا برخوردهایی مثل گشت ارشاد تشدید می شود؟

مستقل آنلاینحسین جلالی نماینده مجلس در گفت وگویی درباره برگزاری جلسات 15 روزه برای اجرای قانون حجاب و عفاف اظهار نظر کرد.

بخشی از مصاحبه وی با مطبوعات شهرداری تهران را می خوانید:

نتیجه 15 روز جلسات چه بود؟ شرایط چگونه شکل گرفت؟

در مورد اصل حجاب و قانون عفاف صحبت کردیم. قانون پابرجاست و باید اجرا شود. نظارت بر اجرای قانون وظیفه ما نمایندگان مردم است. اکنون قوه مجریه می تواند نحوه اجرای قانون را به دلخواه تغییر دهد، اما نیازی به قانون ندارد. ما می گوییم قانون حجاب و عفاف باید اجرا شود. با کاهش خدمات اجتماعی به موضوعات دیگر در زمینه های مختلف شروع می شود. بنابراین قوه مجریه قانون را آن طور که صلاح بداند اجرا می کند. قانون تقریباً کامل شده است. 37 دستگاه مسئول حجاب و عفاف هستند و همه موجه هستند. این طرح کاملا آماده است و فکر می کنم یک هفته است که اجرا می شود.

چند جلسه برگزار شده است؟

در این راستا بیش از 100 جلسه با افراد مختلف برگزار و هماهنگی های لازم انجام شد. این اتفاقات و اغتشاشات تبدیل به یک فرصت شد. سال هاست که تلاش می کنیم این مشکل را حل کنیم و آن را رها نکنیم. الحمدلله زمینه خوبی فراهم شد و تحصن بانوان در سطح شهر، مسائل فضای مجازی و شرایط در دانشگاه ها در راس کارها قرار گرفت و برنامه ریزی های خوبی برای رفع این مسائل انجام شد.

این جلسات در چه سطحی برگزار شد و چه کسانی در آن شرکت کردند؟

  کافی است به پیشنهاد برخی مسئولان احترام بگذاریم

زمانی این جلسات با اصناف و پوشاک سازان از جمله رئیس صنف و مسئولان آن صنف برگزار می شد. جلساتی با حضور نیروی انتظامی و مأموران نیروی انتظامی و قسمت فرهنگی و رهبری ناجا برگزار شد. جلساتی در سطح قرارگاه و وزارت کشور برگزار شد. وزیر کشور و معاونان وی از این جلسات و تصمیمات مطلع هستند. در قوه قضائیه از دادستان و نیروهای هماهنگی لازم دعوت شد و کارهای خوبی در این زمینه بین مجلس، قوه قضائیه و دولت انجام شد. این طرح با جدیت در حال پیگیری است.

رویکرد کلی این است که تأییدات توصیه فرادستی در موضوع حجاب و عفاف باید با جدیت بیشتری اعمال شود یا اینکه روش اعمال تغییر کند؟

خیر قانون حجاب و عفاف برقرار است اما پیش بینی این است که وضعیت بهتر از گذشته و سلامت جامعه بهتر از گذشته شود.

آیا این به معنای تشدید برخوردهایی مانند گشت ارشاد است؟

در این طرح برخورد فیزیکی و برخوردی وجود ندارد. هیچ تذکر شفاهی داده نمی شود. بدون قرار و بدون بازداشت. این کار از طریق مدیریت هوشمند انجام می شود.

آیا این به معنای کاهش خدمات اجتماعی است؟

اکنون پرونده ها توسط قوه مجریه تعیین می شود. معامله در یک رستوران و فروشگاه ممکن است با معامله یک فرد در خیابان متفاوت باشد. همچنین جریمه فرد بدون حجاب در خودرو با رستوران متفاوت خواهد بود. برخورد با هر کدام بر اساس نیاز او خواهد بود./ایران آبزرور

دیدگاهتان را بنویسید