آیا باید هر روز به توالت برویم یا یک روز در میان؟

575464 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، اما سوال اصلی این است که آیا توالت رفتن روزانه برای ما خوب است یا مضراتی برای ما دارد؟

بیشتر بخوانید:

فواید حمام کردن یک روز در میان

1. کمتر در معرض عفونت قرار خواهید گرفت

ممکن است فکر کنید که دوش گرفتن هر روز سالم تر از دوش گرفتن کمتر است، اما برعکس است. دوش مکرر می تواند تعادل میکروارگانیسم های پوست را مختل کند و پوست را کمتر محافظت کند و در برابر عفونت آسیب پذیرتر شود. سیستم ایمنی بدن ما به تقویت خاصی از باکتری ها و کثیفی ها نیاز دارد و دوش گرفتن بیش از حد می تواند سیستم ایمنی و توانایی آن در مبارزه با ویروس ها را تضعیف کند.

2. پوست شما به خاطر آن از شما تشکر خواهد کرد

دوش های طولانی و داغ ممکن است شما را آرام کند و پوست شما را تمیز کند، اما می تواند به پیری زودرس نیز کمک کند. پوست ما با یک لایه بیرونی چرب پوشیده شده است که رطوبت را قفل می کند تا پوست را صاف تر و برای مدت طولانی تری جوان تر نگه دارد. شستشو و اسکراب می تواند این لایه محافظ را از بین ببرد و پوست شما را تحریک، چروک و خشک کند.

3. ممکن است موهای شما سریعتر شروع به رشد کنند

هرچقدر هم که به نظر غیرقابل تصور به نظر می رسد، شستن روزانه موها می تواند آنها را کدر و چرب کند. وقتی موهای خود را هر روز می شویید، لایه بیرونی سبوم را که به عنوان یک سپر محافظ در برابر آسیب عمل می کند، حذف می کنید. در پاسخ، منافذ شما شروع به تولید حتی بیشتر از این ماده می کنند، که باعث می شود پوست سر شما احساس خارش و تحریک کند و در نهایت منافذ شما را مسدود می کند. این به نوبه خود می تواند رشد مو را مختل کند.

  آیا علی باقری عمدا کاری کرد که احیای برجام شکست بخورد؟

4. می تواند منجر به افزایش وزن شود

دوش گرفتن بلافاصله بعد از خوردن یک غذای خوشمزه ممکن است جذاب به نظر برسد، اما این عادت در واقع می تواند باعث افزایش وزن شما شود. هضم غذا نیاز به جریان خون مناسب در معده دارد. وقتی دوش می‌گیرید دمای بدنتان پایین می‌آید که باعث سردرگمی سیستم گوارش شما می‌شود، اگر این کار را به طور منظم انجام دهید می‌تواند به سیستم گوارش شما آسیب برساند و باعث افزایش وزن شود.

5. کمتر مستعد واکنش های آلرژیک خواهید بود

دوش گرفتن بیش از حد می تواند یک عامل کمک کننده به آن آلرژی های مزاحم شما باشد. هنگامی که پوشش اسیدی پوست آسیب می بیند، توانایی آن را برای مبارزه با محرک های خارجی کاهش می دهد. شستن تمام کثیفی ها از روی پوست سیستم ایمنی بدن ما را ضعیف می کند که به نوبه خود می تواند منجر به آلرژی، آسم و حتی دیابت شود.

6. برای سلامتی و تندرستی شما بهتر است

پوست ما، ناحیه حساس اطراف اندام خصوصی شما نیز برای سالم ماندن به تعادل باکتری نیاز دارد. آبی که با آن شسته می‌شویم می‌تواند حاوی فلزات سنگین و سایر مواد شیمیایی مضر باشد. و ژل های شستشو قرار گرفتن روزانه در معرض این مواد شیمیایی می تواند باکتری های خوب در اندام های خصوصی شما را مختل کند و باعث خارش یا سوزش و عفونت های مختلف شود.

منبع: سلامت نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید