آیا بانک ها در انتشار اسامی ابربدهکاران تبعیض قائل می شوند؟

محمود تحیدست در خصوص تاثیر انتشار اسامی ابربدهکاران بانکی توسط رسانه ها معتقد است که این اقدام دولت نمی تواند تاثیر زیادی در نمایندگی این افراد داشته باشد. به گفته وی، دولت بزرگترین تاجر و فوق بدهکار است.

یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران گفت: دولت باید اعلام کند که قصد دارد این اسامی را منتشر کند، زیرا باعث می‌شود افرادی که در بورس هستند و سهام این شرکت‌ها را خریداری کرده‌اند با دیدن این نام‌ها شوکه شوند و ترس از سهم داشته باشند. مالکیت. “

وی گفت: در این پرونده ابهامات زیادی وجود دارد. و با چه وثیقه و ضمانت بانکی این وام را دریافت کردند؟

یکی از اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی و صنایع ایران و پاکستان گفت: البته نباید فراموش کرد که در این مدت پیمانکاران زیادی برای دولت کار کردند. برای پرداخت.

ضعف در نظارت بانک مرکزی

وی خاطرنشان کرد: ضعف نظارتی بانک مرکزی در این زمینه کاملا مشهود است و مشخص است که برنامه ریزی این شرکت ها در مناقصات و مناقصه ها درست نبوده و تاخیر در این مسیر هم به دولت و هم به پیمانکار ضربه زده است.

وی تصریح کرد: تعریف ابر بدهکار به نظر من این است که فردی تجهیزات زیادی را از بانک گرفته و به قولی که قول داده است عمل نکرده و امروز بدهی خود را پرداخت نکرده و به بانک پاسخگو نیست. بانک «علاوه بر این، دلایل این بدهی ها باید بیان شود، مثلاً اگر این بدهکار بانکی در مجتمع تولیدی فعال است یا به صادرات و واردات می پردازد، دلیل بدهی او چیست و دلیل آن چه بوده، شاید دلیل آن. غیرعمد بوده و مشکلاتی را به وجود آورده است.حساب این افراد باید از کسانی که با مزاحمت و بی دردسر بدهی خود را به بانک ها پرداخت نمی کنند، جدا شود.

  کاهش دمای کودک با روش های طبیعی و بدون دارو

چرا هنوز به ابربدهکاران چک داده می شود؟

وی گفت: بانک ها منابع خرد مردم را در اختیار دارند و باید در مقابل سپرده گذاران خود پاسخگو باشند. در صورت ادامه این روند، همه بانک ها ورشکست می شوند و این سوال پیش می آید که چرا با وجود این بدهی ها، این افراد همچنان به جامعه بدهکار هستند؟ یکی از کارهایی که می توان برای جلوگیری از این امر انجام داد این است که بانک ها از صدور چک به فردی که به بانک بدهکار هستند جلوگیری کنند و اگر فردی متوجه شد که من یک شخص هستم از خدمات اجتماعی و عمومی محروم می کنند. بدهکار بانکی به نظر من حتی به این افراد هم نباید بلیط هواپیما فروخت تا به موقع به تعهداتشان عمل کنند و فرق است بین فردی که به وظایفش عمل می کند و انجام می دهد. آنها را برآورده نمی کند.

بانک ها نباید در انتشار اسامی تبعیض قائل شوند

مسعود دانشمند، رئیس سابق و مؤسس اتاق بازرگانی ایران و امارات نیز معتقد است؛ اگر قرار است بانک ها اسامی بدهکاران را منتشر کنند، باید اسامی همه افراد را بدون تبعیض اعلام کنند، اکنون می توانند شرکت ها یا افراد دولتی باشند و به نظر من نباید نادیده بگیرید و بین افراد غریبه و دوستان قرار بگیرید. آشنایان و اقوام.

وی ادامه داد: بانک ها دو دسته هستند یا دولت باید این بدهی ها را در ترازنامه خود منعکس کند و یا خصوصی که باید بدهی ها را در ترازنامه و سازمان بورس ارائه کند تا سهامداران بدانند چه چیزی. برای منابع و سپرده های آنها اتفاق افتاده است. در نهایت این بدهی ها در ترازنامه بانک ها و مجامع آنها ارائه می شود و مشخص می شود که چه کسانی بدهکاران اصلی بانک ها هستند و تعهدات خود را پرداخت نکرده اند.

  ما در هیچ کشوری به اندازه ایران عناوین مجرمانه نداریم

این دانشمند خاطرنشان کرد: البته نمی توان این اسامی را علنی کرد و فقط برای سهامداران اعلام کرد، اما بانک ها به عنوان سهامداران عمومی می توانند اسامی بدهکاران را در روزنامه های کثیرالانتشار نیز منتشر کنند، ضمن اینکه موظفند حداقل اسامی سهامداران خود را منتشر کنند و رفلکت کنند. سازمان بورس

این فعال اقتصادی همچنین با بیان اینکه بخشی از این بدهی ها مربوط به بدهی های دولت به پیمانکاران است، گفت: این پرونده ربطی به بانک ندارد و تنها بهانه عدم پرداخت بدهی است. این وجوه از محل سپرده های مردمی است و به افرادی که امروز مراجعه نکرده اند، مسائل قضایی و حقوقی داده شده است.

بانک ها باید در برابر سهامداران خود پاسخگو باشند

وی افزود: باید مشخص شود که منابع ملی چگونه هزینه شود و بانک ها در قبال سهامداران خود پاسخگو باشند و اگر در این مدت تسهیلاتی ارائه شود که وثیقه نقدی قابل اعتمادی برای آن ارائه نشده است، افرادی که آن وام ها را پرداخت کرده اند باید بتوانند بتوانند. برای مقابله با. “

این دانشمند گفت: در کشورهای دیگر هم همین طور است و با مردم شوخی نمی کنند و اگر ضمانت نامه مطمئن به بانک داده نشود، تسهیلات داده نمی شود و اگر ضمانت نامه بانکی نقدینگی نباشد، هیئت مدیره بانک. محکوم خواهد کرد.”

من با اقدامات نیمبند مخالفم

وی خاطرنشان کرد: مشکل امروز بانک ها این است که همه سپرده ها معوق است و بانک نمی تواند وام های جدید را بازپرداخت کند و این موضوع باید قاطعانه و شفاف حل شود و اگر بانکی بدون وثیقه نقدی وام می دهد باید ملک همان بانک باشد. این سرمایه باید تامین شود تا دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

  نمرات معلمان چه زمانی بررسی می شود؟

این عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: با اعمال نیمه اجباری در انتشار اسامی ابربدهکاران بانکی موافق نیستم و معتقدم بانک ها بدون استثنا همه اسامی را از سازمان های خصوصی و دولتی گرفته تا نهادهای نظامی اعلام کنند. و غیره و باید قاطعانه اعلام کرد با آنها برخورد کرد./ اعتماد

دیدگاهتان را بنویسید