آیا ایلان ماسک مدیرعامل توییتر خواهد شد؟

536413 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز؛ CNBC روز پنجشنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که انتظار می رود ایلان ماسک میلیاردر آمریکایی پس از خرید 44 میلیارد دلاری در توییتر، چند ماه دیگر مدیرعامل موقت این غول رسانه های اجتماعی شود.

طبق یک پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده که روز پنجشنبه منتشر شد، ماسک حدود 7.14 میلیارد دلار تعهدات سهام را از دوستان و سایر سرمایه گذاران برای خرید توییتر تضمین کرد.

منابع در این شبکه می گویند که ماسک سرمایه گذاران مختلفی را انتخاب کرده است، از 1 میلیارد دلار تا لری الیسون، بنیانگذار اوراکل، تا 5 میلیون دلار از Honeycomb، یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری که در SpaceX سرمایه گذاری کرده است.

منابع همچنین اضافه کردند که جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر، می تواند از این تصاحب حمایت کند و ماسک در حال مذاکره با او در مورد امکان مشارکت فوری یا قبل از پایان ادغام است.

پیش از این رسانه ها گزارش داده بودند که ماسک یک مدیرعامل جدید توییتر را به جای مدیرعامل فعلی پاراگ آگراوال انتخاب کرده است.

ماسک بارها از روش های توییتر برای تغییر محتوا و همچنین یکی از مدیران ارشد مسئول تنظیم سیاست های بیان انتقاد کرده است.

انتظار می رود آگراوال که تنها چند ماه شرکت را اداره می کرد، پس از تحویل گرفتن توییتر از دورسی در نوامبر گذشته، تا پایان انتقال شرکت به ماسک در سمت خود باقی بماند.

گزارش شده است که ماسک به سرمایه گذاران گفته است که فکر می کند حاشیه سود توییتر بسیار کم است و این شرکت “مهندسین زیادی دارد که به اندازه کافی سخت کار نمی کنند.” به گفته منابع، او همچنین متعهد است که شرکت را به یک آهنربای استعداد تبدیل کند.

  بهترین راه برای نشستن در حین کار چیست؟

ماسک که توسط مجله فوربس به عنوان ثروتمندترین مرد جهان معرفی شد، در 25 آوریل با مدیران توییتر برای خرید این پلتفرم به توافق رسید و اکنون در حال جمع آوری سرمایه است.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید