آیا اقتصاد جهان در آستانه بدترین تورم تاریخ است؟

به گزارش مستقل آنلاین رویترز، وی نوشت:

در حالی که سرمایه گذاران امیدوار بودند که اقتصاد جهانی با وجود جنگ در اوکراین و شواهد بیشتر مبنی بر اینکه بانک های مرکزی به سیاست های سخت گیرانه تری برای مهار تورم نیاز دارند، به رشد خود ادامه دهد، سهام در اکثر کشورها در روز جمعه افزایش یافت.

داده های روز پنجشنبه نشان می دهد که تورم در ایالات متحده به بالاترین سطح خود در چهار دهه اخیر رسیده است و معامله گران را بر آن داشته تا خطر افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در هفته آینده را افزایش دهند.

همچنین انتظار می‌رود بانک انگلستان هفته آینده سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تری اتخاذ کند، به‌ویژه که رشد اقتصادی در ژانویه بالاتر از انتظار روز جمعه بود.

این هفته، اقدام عجیب بانک مرکزی اروپا این احساس را به وجود آورد که بانک های مرکزی از بلاتکلیفی ناشی از جنگ در اوکراین دست بر نمی دارند. برخی از معامله گران می خواستند در روز جمعه دوباره خرید کنند، زیرا سهام به پنجمین ضرر هفتگی خود در تروت رسید.

مارک هفل، مدیر ارشد سرمایه گذاری در مدیریت ثروت جهانی UBS، با توجه به تورم فزاینده ای که سیاست گذاران باید با آن دست و پنجه نرم کنند، گفت: به طور کلی، بانک های مرکزی اکنون انعطاف کمتری برای مقابله با آشفتگی بازار سهام دارند. «به همین دلیل است. “

وی همچنین گفت که فروش سهام به سادگی توصیه نمی شود.

  همسر بایدن به اوکراین سفر می کند

دیدگاهتان را بنویسید