آیا افزایش قیمت نان عیب معنوی هم هست؟

حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی می نویسد: نان حتی در دوران جنگ تحمیلی گران نشد. من همان زمان از نخست وزیر دوران دفاع جهانی شنیدم که خمینی شنیده ام که دولت نان را یک ریال افزایش می دهد و بلافاصله گفتند نان را حتی یک ریال هم افزایش نده.

جمهوری اسلامی، مدیرمسئول روزنامه ادامه داد: اکنون با گذشت 33 سال از پایان جنگ، دولتی که عنوان انقلابی و مردمی را به خود گرفته و مدعی انجام فعالیت های جهادی است، حتی نباید حرف بزند. درباره افزایش قیمت آرد و نان «در شرایطی که هر روز شاهد افزایش افسارگسیخته قیمت انواع کالاها هستیم و کمر مردم زیر بار تورم فعلی خمیده است.

نان، گوشت، روغن و در مواردی ماکارونی از ملزومات اولیه زندگی انسان است. همزمان با عید سعید فطر برخی از این کالاها کمیاب، برخی نایاب و برخی دیگر گران شدند و مسئولان نان از طرح عرضه نان با کارت ملی و الزام مردم به خرید بیش از حد نیاز صحبت کردند. با قیمت رایگان. شبیه جرقه در انبار باروت بمانید.

آیا مسئولان دولتی مطمئن هستند که افرادی با چنین برنامه هایی سعی نمی کنند پوست خربزه را زیر پای دولت بگذارند؟ ما اصحاب رسانه که پس از جنگ شاهد فراز و نشیب‌های بسیاری بودیم و شیطنت‌های نفوذی برای براندازی دولت‌ها و حتی نظام را شاهد بودیم، اکنون با تماشای تصمیم‌های عجیب در بدنه سیاسی و حسن نیت این خطر، احساس خطر جدی می‌کنیم. دولت. با توجه به کثرت عناصر انحرافی مرتبط با دولت نهم و دهم در مسئولیت های کلیدی دولت سیزدهم، نمی توان از احتمال خباثت عوامل نفوذی در سرنگونی این دولت چشم پوشی کرد. آقای رئیس جمهور، این هشدار را جدی بگیرید.

  می توانیم استقلال را شکست دهیم

اگر وضعیت بسیار نابسامان و خطرناک کنونی کار نفوذی ها نیست، باید آن را ناشی از حکمرانی ضعیف کارمندان دولت به ویژه وزرای اقتصادی دانست. رئیس جمهور همچنین باید به این سؤال اساسی پاسخ دهد که چقدر طول می کشد تا بفهمد که دولت را نمی توان با گفتار درمانی اداره کرد. اینکه دولت و رسانه ملی دست به دست هم بدهند و گرانی آرد و کمبود پاستا و کمبود روغن را عامل قاچاق این کالاها بدانند، راه خوبی نیست. مردم چنین ترفندهایی را قبول ندارند. غربال کردن و شکستن تمام جام ها بر جام های قبلی، حتی بعد از 8 ماه استقرار کامل دولت و مدیریت واحد، دیگر کارساز نیست.

اگر واقعاً مشکلات فعلی ناشی از قاچاقچیان است، چگونه این دولت یکپارچه با همه ابزاری که در اختیار دارد جلوی قاچاق را نگیرد؟ اگر مشکل اوکراین ناشی از جنگ در اوکراین است، چرا صراحتاً تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم نکنیم و سخت تلاش نکنیم تا ولادیمیر پوتین را از ادامه این تجاوز نظامی بسیار خطرناک که بیشتر جهان را با قحطی تهدید می‌کند، منصرف کنیم؟ با علم به اینکه تحریم ها در این شرایط نقش دارند، چرا کاری برای پایان دادن به نتیجه مذاکرات انجام ندهید؟ گفتی ما زندگی مردم را به مذاکره گره نمی زنیم، حالا چرا هر روز با زندگی مردم گره های جدیدی می زنی؟

گول اعداد و ارقام رسانه های حامی دولت را نخورید که منتقدان شرایط کنونی را بنیانگذار ضدانقلاب و وابسته به آمریکا و صهیونیسم می دانند. دوران چنین برچسب‌های بی‌موجهی به پایان رسیده است و مردم با چنین ترفندهایی کاملاً آشنا هستند. این واقعیت را درک کنید که مردم نمی توانند نسبت به منتقدان خیرخواه بدبین باشند. حتی نیروهای حامی دولت هم اکنون به اقدامات شما اعتراض می کنند و می دانیم که تلاش گروه های حامی دولت برای توجیه نیروهایی که مشکل ساز شده اند مانند خمپاره است. تصور نکنید که کشور فاقد نیروهای شایسته و توانمند است. اکنون که مشخص است نمی توانید مشکلات را حل کنید، شجاعانه عقب نشینی کنید و بگذارید کار افراد با تجربه مردم و کشور را از این گرداب خطرناک نجات دهد.

  این موارد را قبل از سفر با ماشین بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید