آیا احتمال شیوع آبله میمون در بین کودکان وجود دارد؟

564026 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، در حالی که خبر ابتلای کودکان به آبله میمون برای والدین نگران کننده است، کارشناسان احتمال شیوع این بیماری در بین کودکان را بعید می دانند.

بیشتر بخوانید:

دکتر ایوان مالدونادو از مرکز بهداشت کودکان استانفورد گفت: احتمال ابتلای کودکان به این بیماری بسیار کم است، اما دلیلی وجود ندارد که کودکان به این بیماری مبتلا نشوند.

تا همین اواخر، به نظر می رسید که آبله میمون بیشتر گروه خاصی از جمعیت را تحت تاثیر قرار می دهد. دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی رئیس جمهور ایالات متحده، قبلاً خاطرنشان کرد که اگر به اپیدمیولوژی این بیماری دقت کنید، این بیماری بیشتر در بین مردانی دیده می شود که با مردان رابطه جنسی دارند، اگرچه این بیماری محدود نیست. به این افراد

یکی از راه هایی که فرد می تواند به آبله میمون مبتلا شود، تماس طولانی مدت با فرد آلوده است، مانند تماس پوست به پوست.

مالدونادو افزود: به نظر من مردم باید در تماس و ارتباط با افرادی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند بسیار مراقب باشند.

اگرچه برخی از بزرگسالان برای محافظت از خود در برابر این بیماری اقداماتی را برای دریافت واکسن آبله میمون انجام داده اند، اما چنین گزینه ای برای کودکان وجود ندارد.

این پزشک توضیح داد: مطالعاتی در مورد تاثیر واکسن روی بزرگسالان انجام شده است و اطلاعات زیادی در مورد کودکان نداریم و باید اطلاعات بیشتری در مورد کودکان جمع آوری کنیم. در حال حاضر والدین نگران در صورت مشاهده علائم بثورات پوستی، لرز، تب و تورم غدد لنفاوی می توانند مراقبت های لازم را از کودک خود در نظر بگیرند. همچنین از آنجایی که آبله میمون می تواند از حیوانات به انسان منتقل شود، والدین باید فرزندان خود را از تماس با جوندگان، میمون ها و حیوانات بیمار محافظت کنند.

  آزمون دکتری با تایید ستاد کرونا برگزار می شود

طبق گزارش International Business Times، کودکان همچنین باید دست‌های خود را با آب و صابون بشویند، از ضدعفونی‌کننده‌های حاوی الکل استفاده کنند و از افراد آلوده دوری کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید