آیا آینده بازار خودرو پس از مذاکره / کاهش قیمت ها در راه است؟

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز، پس از سیگنال های جدی تری از مذاکرات در هفته های اخیر، بازارهای اقتصادی به تدریج تحت تاثیر این رویداد سیاسی قرار گرفتند. البته برخی کارشناسان معتقدند این نوسان در بازارها موقتی است و نمی توان انتظار داشت که ادامه پیدا کند.

بازار خودرو در هفته های اخیر در کنار اتفاقات مختلفی که شاهد آن بوده، منتظر نتیجه مذاکرات بوده است. برخی اخبار دیروز نشان می داد که بازار اندکی افت کرده و رفته رفته تحت تاثیر مذاکرات وین قرار گرفته است.

آنچه مشخص است تاثیر بازار خودرو بر وضعیت ارز است. در هفته های اخیر بازار ارز تحت تاثیر اخبار مختلف از مذاکرات به تدریج در حال کاهش بوده است. دلار در روزهای اخیر وارد کانال ۲۶ هزار تنی شده تا این تاثیرات بیشتر مشخص شود.

اما این اثرات تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و تا پایان سال وضعیت چگونه خواهد بود؟ یک کارشناس بازار خودرو معتقد است سیگنال های مذاکرات در بازار خودرو مثبت است اما همه اینها به نوسانات نرخ ارز بستگی دارد.

آیا آینده بازار خودرو پس از مذاکره / کاهش قیمت ها در راه است؟

حسن کریمی سنجری به ایسکانیوز گفت: قیمت خودرو بستگی به قیمت ارز دارد. مذاکرات تاکنون به گونه ای بر قیمت ارز تاثیر گذاشته است که با وجود کاهش، با مقاومت قیمتی مواجه می شود. در صورت تداوم کاهش نرخ ارز، قیمت خودرو در بازار نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. زیرا قیمت خودرو در بازار سیگنال های خود را بیشتر از بازار ارز دریافت می کند.

وی در خصوص پیش بینی بازار خودرو تا پایان سال گفت: سیگنال هایی که از مذاکرات تاکنون آمده مثبت است و به نظر می رسد اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. در صورت ادامه این اتفاقات، قیمت ارز و به دنبال آن قیمت خودرو کاهش می یابد.

  آیا «ابر زمین» داغ همان جهنم است؟

به گزارش ایسکانیوز، لازم به ذکر است که وضعیت بازار خودرو در سال آینده متفاوت خواهد بود چرا که موضوع آزادسازی واردات خودرو به همراه تاثیر این بازار از مذاکرات ممکن است به دو عامل اصلی تغییر جهت تبدیل شود. و احتمالاً ماشین های ارزان تر..

دیدگاهتان را بنویسید