آکنه را قبل از شروع درمان کنید

552644 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، امیرهوشنگ احسانی متخصص پوست و مو با بیان اینکه آکنه یا آکنه فرآیندی است که در دوران بلوغ در افراد مبتلا به این عارضه ایجاد می شود، افزود: بنابراین همه افراد دچار آکنه نمی شوند و عوامل متعددی وجود دارد. برای ایجاد آکنه ضروری هستند. چربی و التهاب پوست، افزایش میکروب ها در سطح پوست باعث ایجاد جوش می شود.

جوش و آکنه در هر قسمت از صورت پیامی در مورد سلامت ما دارد

وی ادامه داد: می توان پوست خشکی داشت. اما می جوشد. با این حال، این جوش می تواند به خودی خود بهبود یابد، اما در برخی افراد تا سنین بالا باقی می ماند. بنابراین، نمی توان پیش بینی کرد که چه مدت طول می کشد تا جوش بهبود یابد.

این متخصص پوست و مو با بیان اینکه آکنه فقط برای بلوغ نیست و ممکن است خود به خود خوب نشود، ادامه داد: نکته مهم این است که فرد آکنه ای بیشتر مراقب باشد تا آکنه باقی نماند. بنابراین درمان زودهنگام جوش ها احتمال باقی ماندن جوش ها را کاهش می دهد. جوش به راحتی بهبود نمی یابد و درمان آن دشوار است. بنابراین، جوش ها باید قبل از باقی ماندن درمان شوند. البته با برخی از پوست ها، جای جوش ها بدون دستکاری باقی می ماند که این خاصیت پوست است.

احسانی درباره احتمال خارش و درد ناشی از آکنه گفت: جوش ها می توانند آنقدر ملتهب و چرکی باشند که دردناک و خارش دار شوند، جوش های کیستیک دردناک تر می شوند. این را هم بگویم که آکنه جنسیت ندارد یعنی زن و مرد تفاوتی ندارند. شیوع آکنه در هر دو گروه یکسان بود، اما آکنه شدید در مردان بیشتر بود.

  آشنایی با شایع ترین علائم سیاتیک

وی درباره اثربخشی درمان های خانگی برای آکنه اضافه کرد: برخی افراد تحت تاثیر درمان های خانگی قرار گرفته اند. اما این همیشه صدق نمیکند. خوردن میوه ها، سبزیجات و غذاهای دریایی باعث کاهش جوش می شود. استرس باعث افزایش آکنه و شیر باعث ایجاد آکنه می شود. افراد مبتلا به آکنه باید شیر کمتری مصرف کنند. کرم های روغنی و لوازم آرایشی باید کمتر استفاده شوند. زیرا با مصرف آنها منافذ پوست فردی که آکنه دارد بسته می شود و با لوازم آرایشی جوش ها زیاد می شود. شستشوی زیاد کمکی نمی کند و پوست را باید با ملایمت و ولرم شست. همچنین ضدآفتاب ها و محصولات مخصوص افراد دارای پوست چرب و مستعد آکنه باید فاقد چربی باشند.

این متخصص پوست و مو در پاسخ به این سوال که آیا آکنه صورت مسری است، گفت: باکتری روی پوست همه وجود دارد و مسری نیست. به هیچ وجه مسری نیست. اما ممکن است ژنتیکی باشد. این بدان معناست که پوست چرب بیش از حد به ژنتیک بستگی دارد. علاوه بر این، شایع ترین نواحی برای آکنه عبارتند از: صورت، سینه، گردن و پشت و به ندرت روی بازوها. البته جوش هایی که در نواحی دیگر مانند ران یا باسن ظاهر می شوند آکنه نیستند و شرایط و عوامل میکروبی آنها متفاوت است.

احسانی در پایان گفت: پوست های چرب لزوماً آکنه ندارند، بلکه 90 درصد افرادی که آکنه دارند پوست چرب و 10 درصد پوست خشک دارند. بهترین دارو برای آکنه و جوش است، باید با احتیاط و زیر نظر پزشک مصرف شود و در زنان باردار منع مصرف دارد.

  نمی دانم این شایعات از کجا می آید/ می خواهم برای لورکوزن مفید باشم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید