آنچه باید در مورد تلسکوپ فضایی جیمز وب بدانید

تلسکوپ جیمز وب 38 روز را در فضا سپری کرده است و محقق ارشد آن می گوید این ابزار به زودی برای اکتشاف کیهان راه اندازی خواهد شد.

جان ماتر، برنده جایزه نوبل ستاره شناسی که با ناسا در مرکز پرواز فضایی گدارد کار می کند، گفت: «تلسکوپ اکنون سرد است. ابزار خنک می شود.

دمای تلسکوپ باید خیلی پایین باشد تا ابزارهای فروسرخ آن نتوانند نشانه های ظریف را در کهکشان ها، سیارات فراخورشیدی و سایر اجرام آسمانی شناسایی کنند. ماده همچنین اعلام کرد که آشکارسازهای ابزاری ذرات فوتون را در فضا ثبت می کنند. او گفت: “الان عکسی ندارم که به شما نشان دهم.” اما امیدوارم در آینده نزدیک بتوانم یک ویدیو ضبط کنم.

در پنج ماه آینده، تلسکوپ جیمز وب یک برنامه تحقیقاتی بلندپروازانه را راه اندازی خواهد کرد که تمام جنبه های فیزیک نجومی را پوشش می دهد، اما ابتدا باید ماموریت را تکمیل کند.

در حال حاضر یکی از فعالیت های کلیدی تنظیم 18 قسمت شش ضلعی آینه اصلی ساز است. آنها اکنون به عنوان 18 تلسکوپ مجزا عمل می کنند، اما به زودی به عنوان یک آینه هماهنگ از اعماق کیهان عمل می کنند.

Matter می گوید: «ما باید تصاویری را که هر آینه شش ضلعی می گیرد به دست آوریم و در مرحله بعد باید مشخص کنیم که هر تصویر متعلق به کدام آینه است و سپس دستوراتی را به موتورهای کوچک ارسال می کنیم تا آنها را حرکت دهند. آن را در سمت راست قرار دهید. ما آنها را طوری تنظیم می کنیم که با دوربین مادون قرمز یک تصویر دقیق ثبت کنند.

  جدیدترین رنگ شهرهای کشور / 342 شهر در رنگ آبی

به گفته ماتر، از آنجایی که تصاویر تلسکوپی عمدتاً با دوربین‌های مادون قرمز گرفته می‌شوند، آنها با تصاویر تلسکوپ فضایی هابل متفاوت خواهند بود. هابل از طول موج های مادون قرمز متفاوت با نور مرئی برای ثبت تصاویر استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید