آنچه باید در مورد ترنس بدانید

افراد ترنس سکشوال، ترنس سکشوال یا تراجنسیتی به افرادی گفته می شود که ویژگی های جسمانی آنها با ویژگی های ذهنی آنها متفاوت است. وقتی روح یک زن در بدن مردی گرفتار می شود، او را مرد ترنس یا مرد ترنس می نامند.

وقتی روح مردی در بدن زن گرفتار می شود به او ترنس زن یا ترنس می گویند. این مرد در بدو تولد اندام تناسلی زنانه دارد و وقتی بزرگ شد اندام زنانه هم هست اما در باطن مرد است و از نظر روانی و رفتاری شبیه مرد هستند.

تراجنسیتی ها از زمان های قدیم وجود داشته اند، اما وجود آنها به دلیل عدم آزادی بیان انکار شده است. امروزه با افزایش آزادی بیان افراد تراجنسیتی، هر روز با تعداد بیشتری از این افراد مواجه هستیم. برخی برای رهایی از این فشار، دست به اعمال شدید تغییر جنسیت می زنند تا شبیه روح و روانشان شوند.

برخی خانواده ها به دلیل عدم آگاهی معتقدند فرزندشان تمایلات همجنس گرایی دارد و اگر با فردی از جنس مخالف ازدواج کند مشکلش حل می شود و به همین دلیل تحت فشار قرار می گیرد که فرزندش را در حالت خلسه ازدواج کند. اما ازدواج یک فرد از جنس مخالف با یک فرد ترنس نمی تواند هویت او را تغییر دهد.

او با افراد ترنس ازدواج می کند

ازدواج تراجنسی می تواند سه شکل متفاوت داشته باشد که هر کدام شرایط و چالش های خاص خود را دارند:

1. ترنس با وجود داشتن تمایلات همجنس گرایی با مردی از جنس مخالف ازدواج می کند و سعی می کند گرایش جنسی واقعی خود را سرکوب کند.

2. ترنس تحت عمل جراحی تغییر جنسیت قرار گرفته است که او را شبیه روح درونی خود می کند و با فردی از جنس مخالف ازدواج می کند.

  قیمت روز مرغ جمعه 30 اردیبهشت می باشد

3. ترنس بدون تغییر جنسیت با فردی از جنس مخالف ازدواج می کند که در کشور ما پذیرفته نیست و غیرقانونی و غیراخلاقی تلقی می شود.

او قبل از عمل تغییر جنسیت با ترنس ازدواج کرد

برخی از افراد فکر می کنند که افراد ترنس پس از ازدواج با جنس مخالف تمایلات خود را تغییر داده و بهبود می بخشند و می توانند جنسیت خود را بپذیرند، اما از آنجایی که روحیه افراد ترنس هویت جنسی آنها را برعکس توسعه داده است، بعید است که بتوانند خود را به درستی نشان دهند. در ازدواج با شوهری از جنس مخالف

ازدواج همجنس گرایان با افراد تراجنسیتی قبل از جراحی تغییر جنسیت می تواند با تعدادی از مشکلات از جمله ناتوانی جنسی و انحراف جنسی همراه باشد.

به هیچ وجه نمی خواهم بگویم که به مادر توصیه می کنم بعد از ازدواج با یک فرد تراجنسیتی در ارتباط باشد.

ازدواج با یک ترنس بعد از تغییر جنسیت مستلزم آگاهی و آشنایی با مشکلات زندگی اوست.مهمترین مشکل افراد ترنس بعد از جراحی تغییر جنسیت ناباروری است. عمل تغییر جنسیت در افراد ترنس باعث از دست دادن باروری می شود. بنابراین، اگر انگیزه شما برای ازدواج این است که پدر و مادر شوید، نمی توانید با یک ترنس ازدواج کنید.

از طرفی باید بتوانید با دیدگاه های اجتماعی اطرافیان خود سازگار شوید یا شخصیت و جنسیت همسرتان را پس از ازدواج زیر سوال نبرید.

فردی که مورد آزار جنسی قرار گرفته است زمان زیادی طول می کشد تا در جامعه پذیرفته شود و حتی ممکن است توسط اطرافیانش طرد یا مورد تمسخر قرار گیرد، بنابراین اگر با او ازدواج کرده اید، باید بتوانید پشتیبان خوبی برای او باشید. رفتارهای او در مقابل خود مقاومت کنید.

  جوانان افغان برای شورای شهر فنلاند نامزد می شوند

دیدگاه اجتماعی افراد ترنس می تواند مشکلاتی مضاعف در رابطه زناشویی و روحیه شخصی شما ایجاد کند.

برای درک بهتر شرایطی که در آن قرار خواهید گرفت و روحیه همسرتان و رفتار صحیحی که در صورت بروز مشکل باید داشته باشید، بهتر است قبل از ازدواج از جلسات مشاوره استفاده کنید.

ازدواج همجنس گرایان ترنس ها

در بیشتر کشورها، افراد ترنس‌جندر بدون تغییر جنسیت ازدواج می‌کنند. مثلا فردوس که ظاهری زنانه دارد اما از نظر روحی و روانی خود را مرد تعریف می کند و به همین دلیل می خواهد با زنی ازدواج کند یا با او رابطه برقرار کند.

در برخی کشورها ازدواج همجنس گرایان قانونی و پذیرفته شده است، اما در کشور ما غیرقانونی است.

در کل کشور ما روابط جنسی و عاطفی بین همجنس گرایان حتی اگر یکی از آنها ترنس تلقی شود غیرقانونی و غیراخلاقی تلقی می شود و می تواند منجر به جرم و طرد اجتماعی شود که مهم ترین چالش ترنس ها به دلیل تغییر جنسیت است. جنسیت در ایران ..

وقتی شریک زندگی شما در حالت خلسه ظاهر می شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر با یک ترنس وارد یک رابطه عاطفی شوید، مطمئناً در آینده با مشکلات و چالش های بیشتری روبرو خواهید شد که مهمترین آنها عبارتند از:

اکثر افراد جامعه ترنس ها را بدیهی نمی دانند و آنها را غیرعادی و بیمار می دانند، بنابراین برای ادامه آشنایی یا ازدواج با ترنس ها با مقاومت شدید خانواده ها مواجه خواهید شد.

ممکن است توسط اطرافیان و دوستانتان طرد شوید.

شریک عاطفی شما احتمالاً شغل یا موقعیت اجتماعی خود را از دست می دهد یا به دلیل شرایط از سوی خانواده طرد می شود، بنابراین او به حمایت عاطفی بیشتری از شما نیاز دارد.

  محل اختفای همسر مخفی پوتین فاش شد

با توجه به رفتار بد خانواده و جامعه با استرس، احتمال افسردگی یا اقدام به خودکشی در آنها افزایش می یابد که نیازمند کمک مشار است.

افزایش آگاهی در ازدواج با افراد ترنس

شما باید از احساسات، نیازها، خواسته ها و روحیات افراد ترنس آگاه باشید و از طریق منابع معتبر آگاهی خود را افزایش دهید تا بتوانید ارتباط عاطفی موفقی داشته باشید.

سعی نکنید او را کنترل کنید یا به او وظایفی محول کنید. می توانید با اجبار یا حمایت از جدایی و کنترل، احساس پشیمانی و ضعف را به او منتقل کنید.

در مورد احساسات خود صحبت کنید

شما باید از احساسات شریک عاطفی خود در مورد جنسیت خود آگاه باشید، بدانید که دوست دارد چه نامی داشته باشد تا بتوانید او را درک کنید، تا بتوانید او را درک کنید. اگر به اشتباه او را با نام قبلی صدا کنید، ممکن است فکر کند که به احساساتش بی احترامی شده و عزت نفسش از بین رفته است. در مورد خواسته هایش با او صحبت کنید تا ناخودآگاه بین شما چالش و ناراحتی ایجاد نکند.

کاری کنید که او احساس امنیت کند

تراجنسیتی ها اغلب در جامعه مورد سرزنش و محاکمه قرار می گیرند، بنابراین از طرف عاطفی خود انتظار حمایت و درک بیشتری دارند.

شما باید طوری رفتار کنید که شریک عاطفی تان بداند که شما افکار و احساسات او را قضاوت، توهین یا سوء استفاده نمی کنید.

به او نشان دهید که فردی امن هستید و می توانید درک کنید که به شما علاقه بیشتری دارد. اگر تفاوت های اساسی با هم ندارید و می توانید یکدیگر را درک کنید، اجازه ندهید خلسه او بر روابط شما تأثیر منفی بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید