آنها نمی توانند به خاطر حقوق زنان حقوق زنان را زیر پا بگذارند

574001 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی ایسکانیوز، انسیه هزالی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: ایران در کمتر از 9 ماه به عضویت کمیسیون رای زنان درآمد. این ماده با 43 رای از 54 رای اعضا تایید شد. متأسفانه اکنون با فضاسازی و تحرکات رسانه ای و ایجاد رویه غلطی که در سازمان ملل مرسوم نیست، آمریکا و همکارانش نسبت به حذف ایران از این کمیسیون اقدام کرده اند. اگرچه موارد مشابه و اعتراضات زیادی در کشورهای دیگر وجود داشته است، اما هرگز چنین پیشنهادی ارائه نشده است. این زنگ خطری برای سازمان ملل متحد و سازمان های حقوق بشری است که بسیاری از حقوق بشر و زنان با رویه های نادرست نقض می شوند.

بیشتر بخوانید:

وی همچنین گفت: رایزنی هایی از سوی وزارت امور خارجه انجام شد، با سفرا نیز جلساتی داشتیم. نامه هایی به ECOSOC (شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد) ارسال شده است. در مجامع بین المللی از هیچ کوششی برای شفاف سازی و نشان دادن حرکت غیرقانونی و بدعت آمیز صورت گرفته دریغ نمی کنیم. شرکت‌ها و سازمان‌ها، سازمان‌ها و بخش‌هایی که در حوزه زنان فعال هستند اعتراض کردند، اما متأسفانه به درستی ساماندهی نشد. ما هم برای شرکت در این جلسه درخواست ویزا دادیم که نشد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین گفت: به درخواست ایران و هیات ایرانی پاسخ مثبتی داده نشد. ما همچنان اعتراض خود را از طریق وزارت امور خارجه اعلام می کنیم. سازمان ملل نیز مورد اعتراض است. ما حق قانونی خود را مطالبه خواهیم کرد تا به خاطر حقوق زنان، حقوق زنان پایمال نشود. آنها نه حق دارند مانع از شنیدن صدای زنان ایرانی در سراسر جهان شوند و نه مانع از آن شوند که زنان در ایران مشکلات خود را به گوش جهانیان برسانند و به شبهات و تهمت های مطرح شده علیه زنان ایرانی پاسخ دهند.

  نحوه ایجاد شبکه من و تو

وی در پاسخ به این سوال که آیا در بودجه سال آینده شاهد افزایش بودجه زنان به ویژه اشتغال زنان خواهیم بود، گفت: نگاه خوبی به بودجه زنان و خانواده در بودجه سال آینده وجود دارد. در لایحه بودجه زنانی که شرایط خاصی دارند مانند زنان سرپرست خانوار، زنان بدسرپرست و معلول دیده می شوند و بودجه این حوزه افزایش یافته است. همچنین به معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری این اختیار داده شده است که تمهیدات لازم را انجام دهد و برای اعتلای زنان، توانمندسازی زنان و اعتلای زنان نظارت و برنامه ریزی کند.

لازم به ذکر است روز چهارشنبه سوم آذرماه سال جاری کمیسیون زنان سازمان ملل با 29 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 16 رأی ممتنع قطعنامه حذف ایران از این کمیسیون را تصویب کرد. لغو عضویت جمهوری اسبلامی در این کمیسیون واکنش انتقادی بسیاری از مسئولان و کارمندان کشور را در پی داشت.

گفته می شود عضویت ایران در کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل متحد به دلیل تلاش ها و فشارهای آمریکا و متحدانش لغو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید