آموزش عالی هفته گذشته/ از رای منفی شورای انقلاب فرهنگی به افزایش ظرفیت دندانپزشکی تا دستور اصلی حذف سقف حقوق اساتید نخبه

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز، اخبار آموزش عالی از هفته گذشته با انتصاب سه ناظر و انتصاب رئیس پارک علم و فناوری آغاز شد. محمدعلی زلفی گل وزیر علوم در نخستین روزهای این هفته روسای دانشگاه های علوم و فنون دریایی خرمشهر، علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان، مجتمع آموزش عالی گناباد و سرپرست معاونت علمی و فناوری کهگیلویه و بویراحمد را منصوب کرد. پارک. .

ارتقای رتبه دولت الکترونیک وزارت علوم، الزام دانشگاه ها به برگزاری حضوری آزمون ها و کلاس های تابستانی و دستور رئیس جمهور برای حذف سقف حقوق و مزایا و اصلاح مالیات بر حقوق نخبگان از دیگر اتفاقات هفته گذشته بود.

اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1401

یکشنبه گذشته 30 خردادماه نتایج اولیه و کارنامه 1401 آزمون کارشناسی ارشد منقطع اعلام شد که بر اساس آن 450 هزار و 422 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند. آزمون کارشناسی ارشد 1401 در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 28، 29 و 30 اردیبهشت ماه در 381 حوزه انتخابیه بزرگ برگزار شد.

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش قبلی درباره ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد 1401 گفت: در سال گذشته بیش از 130 هزار نفر پذیرفته شده اند و پیش بینی می شود امسال ظرفیت پذیرش افزایش یابد بنابراین حدود 30 درصد از متقاضیان پذیرش خواهند شد.

توضیحات رئیس سازمان سنجش در خصوص مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کنکور 1402

یکی دیگر از رویدادهای هفته گذشته نشست خبری مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کنکور 1402 بود که پورعباس در این نشست با بیان اینکه کنکور 1402 با سه تغییر تاثیر سوابق تحصیلی، لغو مشترک مواجه خواهد شد، گفت: دوره های آموزشی .

  تغییر مدیریت در توسعه صنایع بهشهر

رئیس سازمان سنجش به حذف دروس عمومی از روند کنکور نیز اشاره کرد که نظرات مختلفی در مورد حذف انصراف از دروس عمومی وجود دارد. یکی اینکه چون کنکور یک مسابقه است، اگر قرار است این دروس باقی بماند، باید برای همه بماند، اگر قرار است لغو شود، برای همه باید لغو شود. دیدگاه دیگر این بود که حذف دروس عمومی از کنکور ارزش بیشتری دارد. اما حضور یا عدم حضور این دوره ها روی همه داوطلبان یکسان است.

ارتقای رتبه وزارت آموزش و پرورش در دولت الکترونیک

هفته گذشته رتبه بندی دولت الکترونیک کشور اعلام شد. بر اساس این رتبه بندی، جایگاه وزارت آموزش و پرورش در دولت الکترونیک بهبود چشمگیری داشته است. به این ترتیب وزارت علوم دولت سیزدهم در ارزیابی دولت مصرف‌محور در بین تمامی دستگاه‌های اجرایی رتبه ششم و در ارزیابی دولت یکپارچه رتبه نخست را دارد. رتبه وزارت آموزش و پرورش در رتبه بندی 20 وزارتخانه از 19 به 5 ارتقا یافت.

همچنین وزارت علوم در رتبه بندی کیفیت خدمات الکترونیک از رتبه ۴۹ به یازدهم در بین ۱۶۴ دستگاه اجرایی ارتقا یافت. در ارزیابی خدمات الکترونیک دستگاه های پرکارآمد قوه مجریه، وزارت علوم از 78 دستگاه قوه مجریه از 26 به 7 دستگاه افزایش یافته است. این وزارتخانه در ارزیابی دولت مصرف‌محور در بین تمامی دستگاه‌های اجرایی رتبه ششم و در ارزیابی دولت یکپارچه رتبه اول را دارد.

وزارت علوم از نظر مشارکت نماینده دستگاه در فرآیند ارزیابی رتبه 3 را در بین تمامی دستگاه های اجرایی دارد. جدول زیر جایگاه وزارت آموزش و پرورش در رتبه بندی وزارت کشور را نشان می دهد.

  کتک زدن و دوختن در بین همکارانم مانند آب خوردن شد

آموزش عالی هفته گذشته/ از رای منفی شورای انقلاب فرهنگی به افزایش ظرفیت دندانپزشکی تا دستور اصلی حذف سقف حقوق اساتید نخبه

دانشگاه ها را ملزم به برگزاری آزمون ها و کلاس های تابستانی به صورت حضوری کنید

قاسم عموابدینی معاون آموزشی وزیر علوم در بخشنامه ای به روسای دانشگاه ها اعلام کرد: آزمون های پایان ترم در تمامی مقاطع و حوزه ها باید حضوری برگزار شود. همچنین دانشگاه ها موظفند در صورت ترم تابستانی، کلیه جلسات کلاس و امتحانات را طبق برنامه و برنامه درسی مصوب به صورت حضوری برگزار کنند.

دستور رئیس جمهور برای حذف سقف حقوق و معاش و اصلاح مالیات بر مزد نخبگان دانشگاهی

نشست روسای دانشگاه های کشور هفته گذشته با حضور رئیس جمهور برگزار شد. یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست، مشکل جذب و حفظ نخبگان علمی اعم از اساتید و دانشجویان بود.

در همین راستا دستوراتی برای حمایت از نخبگان دانشگاهی از سوی رئیس جمهور صادر شد که افزایش سقف حقوق و مزایا، اصلاح روش فعلی کسر مالیات حقوق و دستمزد و ارائه مسکن سازمانی و خوابگاه های زناشویی از جمله آن بود.

تاخیر در افزایش ظرفیت دندانپزشکی در شورای عالی انقلاب فرهنگی

یکی دیگر از اتفاقات هفته گذشته این بود که شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه روز سه شنبه 30 خرداد 1401 به افزایش ظرفیت دندانپزشکی و توضیحات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد نسبت رای نداد. نسبت دندانپزشکان به جمعیت و پراکندگی جغرافیایی دندانپزشکان در کشور. .

با توجه به توضیحات وزیر بهداشت، مقرر شد موضوع با حضور وزیر بهداشت، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی و کارشناسان مربوطه در طرح کلی علمی کشور بررسی و به شورا ارائه شود. برای تصمیم گیری در همین راستا اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کردند که باید به تقویت زیرساخت های مربوط به جذب دانشجو، معلم، تجهیزات و فضا و همچنین درج خدمات دندانپزشکی در گزارش توجه شود. .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید