آموزش آشپزی / طرز تهیه قیمه اسفناج

559218 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، تا همین چند ماه پیش اگر هزینه رفتن به فست فود یا رستوران ایرانی به طور متوسط ​​50 هزار تن بود، اکنون به بیش از 100 هزار تن رسیده است و این وضعیت نامناسب اقتصادی این لذت گذرا را از بین برده است. از بسیاری از خانواده ها خانواده ها نیز با پول کمتر به رستوران های ارزان تر مراجعه می کنند و در این روند بی کیفیتی و بی کیفیتی غذا می تواند برای خانواده ها دردسرساز شود.

بیشتر بخوانید:

اسفناج کاکائویی

عناصر:

اسفناج: 300 گرم

تخم مرغ: 3 عدد

پیاز: 2 عدد

پیاز: 1 عدد

آرد سفید: 2 قاشق غذاخوری

زردچوبه: به میزان لازم

فلفل سیاه: به میزان لازم

نمک: به میزان لازم

طرز تهیه و طرز تهیه:

1 ابتدا اسفناج و پیاز را بشویید و خوب خرد کنید. حالا پیاز را خلالی خرد کرده و در تابه ای مقدار کمی روغن بریزید و خوب تفت دهید. پس از تغییر رنگ پیاز، اسفناج و پیاز را به تابه اضافه کنید.

2. مواد را خوب در تابه سرخ کنید تا آب اضافی سبزیجات تبخیر شود. پس از تبخیر آب اضافی سبزیجات، آن را کنار بگذارید تا خنک شود. سبزیجات تفت داده شده را در ظرفی بریزید تا مایه کوکو آماده شود.

3. توجه داشته باشید که سبزیجات باید به دمای محیط برسند تا هنگام اضافه کردن تخم مرغ، تخم مرغ سفت نشود. حالا در ظرف دیگری تخم مرغ ها را جدا زده و خوب هم بزنید و به مواد کاکائویی اضافه کنید.

4. در اینجا آرد سفید را کم کم اضافه می کنیم و مواد را مخلوط می کنیم تا آرد گلوله نشود. ادویه ها (نمک، فلفل و زردچوبه) را به مایه کوکو اضافه کنید. مواد کاکائویی را خوب با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست و یکدست شوند.

  جمهوری اسلامی افغانستان تحت حاکمیت طالبان تأسیس شد

5. تابه را روی اجاق بگذارید و کمی روغن اضافه کنید. پس از داغ شدن روغن مانند کاکائو، مایه کوکو را کاملا در تابه بریزید. مایه کوکو را با قاشق در تمام قسمت های تابه به طور مساوی پخش کنید.

6. درب ماهیتابه را بگذارید و حرارت را کم کنید تا ته ظرف سرخ شود. پس از سرخ شدن ته خرده اسفناج، آن را با احتیاط برگردانید و اجازه دهید طرف دیگر هم سرخ شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید