آموزش آشپزی/ راز تغییر طعم سوپ جو با ادویه های خاص

544059 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سوپ یکی از پیش غذاهایی است که نه تنها در بلغارستان بلکه در سراسر جهان سرو می شود. این سوپ از غذاهای مختلفی مانند آب، سبزیجات، گوشت، روغن، ادویه جات و سایر مواد افزودنی تهیه می شود. سوپ ها گزینه خوبی برای فصول سرد سال هستند و در مواقع سرماخوردگی این غذا بسیار راحت است و می توانید به راحتی آن را در منزل تهیه کنید.

بیشتر بخوانید:

ادویه برای سوپ

ادویه ها و چاشنی هایی مانند پاپریکا، پودر سیر، پونه کوهی، فلفل، پونه کوهی خشک، ریحان خشک، گشنیز آسیاب شده، آویشن خشک، زیره، لیموی خشک و غیره. سوپ خود را خوشمزه تر کنید و به سوپ خاصیت درمانی بدهید.

باکشیش

اگر دوست ندارید ادویه مورد نظر را حذف کنید، برخی از ادویه های سوپ برای هر سلیقه ای مناسب نیستند.

ادویه های مورد نیاز برای تهیه سوپ جو

مواد لازم برای تهیه سوپ جو شامل زردچوبه، فلفل سیاه، پودر سیر، پودر کاری، پودر آویشن و نمک است. ادویه کاری ترکیبی از زردچوبه، دارچین، سیر، هل، زیره و گشنیز است.

ادویه برای سوپ با پایه مرغ

برخی از سوپ ها بر پایه مرغ هستند، اگر به تهیه این نوع سوپ علاقه دارید، ادویه هایی مانند پاپریکا، فلفل سیاه و پاپریکا و همچنین جعفری و ریحان خشک را اضافه کنید تا طعم سوپ مرغ شما خوشمزه تر و برجسته تر شود.

چاشنی سوپ بر پایه سبزیجات

برای سوپ های سبزیجات از ادویه هایی مانند نمک، کرفس، پودر جعفری، پودر سیر، مرزنجوش، آویشن، فلفل سیاه، زردچوبه و مریم گلی استفاده کنید.

  بانک های متخلف باید منتظر مجازات مالیاتی باشند

روش نگهداری

ادویه ها را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید.
در ظرف دربسته در جای خشک و خنک نگهداری شود تا رطوبت داخل آن ته نشین نشود.
ادویه جات تا 6 ماه قابل مصرف است و نگهداری بیشتر از آن باعث افت کیفیت می شود.

چه زمانی چاشنی سوپ را به غذا اضافه کنیم؟

بهتر است کادو را در ظرفی سرخ کنید و در وسط پخت آش اضافه کنید تا طعم آن ها گرفته شود. اگر ادویه ها را خیلی زود اضافه کنید، ممکن است طعم آنها از بین برود و اگر دیر اضافه کنید طعم عمیق و غنی نخواهید داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید