آمریکا نمی تواند تایوان را با ارسال سلاح به اوکراین مسلح کند

553394 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، در گزارشی به قلم وال استریت ژورنال، مقامات آمریکایی نگران هستند که ارسال تسلیحات نظامی بیش از حد به اوکراین در آینده شرایطی را ایجاد کند که در بحبوحه افزایش تنش ها، برنامه های بلندمدت واشنگتن برای تسلیح تایوان را مختل کند. بین جزیره و چین

این نشریه به نقل از مقامات دولتی و کنگره آمریکا می نویسد که عرضه بیش از حد تسلیحات نظامی به اوکراین باعث کاهش ذخایر تسلیحات تایوان می شود. به گفته مقامات، بیش از 208 سلاح ضد تانک جاولین و همچنین 215 موشک زمین به هوای استینگر در دسامبر 2015 برای تایوان سفارش داده شد اما هنوز به این جزیره تحویل داده نشده است.

این منابع همچنین افزودند که تا دسامبر سال گذشته، سفارشات عقب افتاده و تحویل نشده تایوان 14 میلیارد دلار بوده که اکنون به 18.7 میلیارد دلار رسیده است.

ادامه مطلب

نمایندگان شرکت‌های تولید تسلیحات لاکهید مارین و بوئینگ اعلام کردند که حتی قبل از شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین به دلیل همه‌گیری کرونا، کاهش تولید و کمبود سفارش وجود داشته است.

نیویورک تایمز در گزارشی از دیروز یکشنبه به ارسال تسلیحات بسیاری از کشورهای غربی به اوکراین اشاره کرد و نوشت که تداوم عرضه تسلیحات به اوکراین زرادخانه تسلیحاتی اکثر کشورهای غربی عضو ناتو را تمام کرده و در نتیجه در این حادثه ارتش کشورهای غربی نمی توانند به وعده های سیاستمداران عمل کنند و این کشورها باید شرایط ارسال سلاح بیشتر به اوکراین را انجام دهند.

نیویورک تایمز نوشت: ظرفیت کشورهای کوچک به پایان رسیده است و به گفته یکی از مقامات ناتو، زرادخانه های تسلیحاتی حداقل 20 نفر از 30 عضو این اتحاد نظامی «کاملاً تمام شده است» و تنها متحدان بزرگتر، یعنی فرانسه، آلمان، ایتالیا و هلند به ارائه کمک های نظامی به اوکراین ادامه می دهند و یا با افزایش آن، ذخایر کافی در انبارهای خود دارند.

  وضعیت راه ها/ کاهش 5.1 درصدی تردد در محورهای غیر شهری

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در 24 فوریه (5 مارس 1400)، ایالات متحده و متحدان غربی آن میلیاردها دلار کمک امنیتی و نظامی به کیف ارائه کرده اند که حدود 40 میلیارد دلار تخمین زده می شود و می توان در مقایسه با کل بودجه دفاعی.مقایسه سالانه فرانسه. مسکو همیشه هشدار داده است که ارسال تسلیحات به اوکراین تنها باعث طولانی شدن جنگ و افزایش خطر رویارویی مستقیم روسیه و ناتو می شود.

در عین حال، در حالی که درخواست های اوکراین از غرب برای ارسال تسلیحات ادامه دارد، ذخایر کشورهای اتحادیه اروپا تمام می شود و بر اساس گزارش ها، زرادخانه آلمان تا اوایل سپتامبر در مرز است. با این حال، لیتوانی که دیگر هیچ سلاحی برای ارسال به اوکراین ندارد، از دیگر متحدانش خواست “هرچه دارند به اوکراین بدهند!”

جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده متعهد شده است که کانال انتقال تسلیحات را با ادامه جنگ در اوکراین فعال نگه دارد، اما زرادخانه ایالات متحده پس از ارسال مکرر تسلیحات به کیف، به شدت آسیب دیده است.

آخرین گزارش پنتاگون حاکی از تایید و ارسال بیش از 19 میلیارد دلار کمک نظامی مستقیم به اوکراین است که شامل بیش از 46000 سامانه ضد زره، حدود 200 هویتزر، 38 سامانه موشکی هیمارس و فهرستی از سایر تسلیحات و خودروهای سنگین و مهمات است. فهرست شده .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید