آمریکا در تلاش است مسیر احیای برجام را منحرف کند

534828 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، یک منبع دیپلماتیک روسی به خبرگزاری ریانوفستی گفت: مسکو امیدوار است واشنگتن از مسیر احیای برجام دست بردارد و به احیای توافق هسته ای ایران منجر شود.

این منبع در واکنش به اظهارات روز گذشته (شنبه، سوم آذرماه) راب مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مبنی بر اینکه احیای برجام اولویتی برای آمریکا نیست، تصریح کرد: این موضوع یک انتخاب نیست. آمریکایی ها باید تمام اشتباهاتی را که قبلا انجام داده اند، خنثی کنند.

وی در این خصوص توضیح داد: در آن سوی اقیانوس هرازگاهی اظهاراتی شنیده می شود که پایبندی دولت کنونی آمریکا به وعده هایش برای بازگرداندن آمریکا به برجام را زیر سوال می برد.

وی ادامه داد: قطعا آمریکایی ها عجولانه عمل می کنند و به دنبال بهانه مناسب برای انحراف از مسیر بازگشت به برجام هستند، اما این موضوع انتخابی نیست.

این دیپلمات روس با اشاره به این موارد تصریح کرد که آمریکا «مسلط به پایبندی به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و اصلاح کلیه موارد نقض تعهدات خود در قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است».

وی افزود: قطعنامه ای که در نشست نوامبر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران ارائه شد، یکی دیگر از عوامل ایجاد تنش بین واشنگتن و شرکای اروپایی این کشور است. با تاکید بر اینکه ماه ها تلاش کارشناسان در قالب نشست وین ثابت کرد که احیای برجام مطابق با پارامترهایی که از ابتدا بر آن توافق شده بود امکان پذیر است.

وی در پایان با اشاره به ممانعت آمریکا گفت: برای این منظور، همکاران آمریکایی ما اراده سیاسی لازم برای برداشتن گام نهایی برای نهایی کردن توافق در این زمینه را ندارند. امیدواریم دست از گل آلود کردن آب بردارند و با هم موضوع احیای توافق هسته ای را ببندیم.

  کارشناس تلویزیون: در غرب زنان و دختران مانند حیوانات لباس می پوشند!

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید