آمار اداره معروف عمبره از حضور فرزندان مدیران میانی در خارج از کشور: 3-4 هزار!

به گزارش مستقل آنلاین؛ به گزارش ایلانا، سرپرست وزارت دادگستری و امر به معروف و نهی از منکر گفت: حاکم معروفی که مرتکب عمل خلاف شرعی تحت عنوان «امر به معروف» می شود، ضررش بیشتر از آن است که منکری را انجام دهد، زیرا در آن عمل کرده است. نام دین .

محمدصالح هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پاسخ به این سوال که آیا گشت هدفمند مسئولان به رانت و مفاسد اقتصادی احتمالی در ادارات می رود، گفت: مواردی داریم که وارد این نوع می شود. مشکل و اقداماتی نیز در این راستا انجام شده است. به طور کلی هر جا که به ما اطلاع دهند، یک فرد مسئول از اجاره نامه یا ارتباطات خاصی استفاده می کند، مطمئن باشید ما وارد می شویم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی یا منکر در پاسخ به این سوال که آیا گشت هدفمند مسئولان در حوزه فساد مالی و رانتی از بروز مشکلاتی مانند متروپل جلوگیری می کند، گفت: تاکید ما بر این نیست که فقط کار نمایشی انجام دهیم، بلکه باید در این مورد. از متروپل، اگر می دانستیم چنین اتفاقاتی در حال رخ دادن است، وارد می شدیم. به هر حال مردم به شوراها امر به معروف و نهی از منکر اطلاع می دهند و شوراها پس از دریافت این سیگنال ها به این موارد رسیدگی می کنند و اگر ندهند قطعا تخلف کرده اند.

هاشمی گلپایقانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا به تشکل های مردمی آموزش درست و نادرست داده می شود، اظهار داشت: یکی از مهم ترین سوالاتی که در ستادها درباره درست و غلط بودن آن را پیگیری می کنیم، بحث آموزش و پرورش و تشکل ها است. آنها باید در این آموزش ها شرکت کنند.

  واقعه می گوید به من نشان بده!

وی ادامه داد: در عین حال در تشکل های مردمی به افراد مجوز نمی دهیم و فقط به برنامه ای که ارائه می دهند مجوز می دهیم و اگر افرادی در سازمان بر خلاف آن برنامه ها عمل کنند با آنها برخورد می کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی منکر تصریح کرد: تیم حقوقی در مواردی که مشکلات حقوقی برای امر به معروف ایجاد شود وارد عمل می شود. در این حوزه نیز قراردادهایی با مرکز وکلای قوه قضائیه منعقد شده است. در صورتی که تیم حقوقی مشکل را ناشی از امر مشترک بدانند نه مثلاً اختلاف در مورد پارکینگ، به این افراد وکیل داده می شود و دادگاه ها موظف به تشکیل هیئت قضایی ویژه و رسیدگی هستند. با این موارد

هاشمی گلپایقانی گفت: حاکم معروفی که بر خلاف نام حاکم معروف عمل کند، ضررش بیشتر از کسی است که به نام دین عمل کرده است.

وی با اشاره به آسیب وارد شده به امران معرفت در فیلم دینامیت گفت: در این فیلم عامر با معرفت به عنوان مردی پرمشغله نشان داده می شود که آسیب های زیادی به این معضل وارد کرده است. همچنین این فیلم ذهن بسیاری را تحت تاثیر قرار داد و بحث ما این است که 97 میلیارد از فروش این فیلم به ساخت فیلم های مناسب اختصاص یابد.

دبیر ستاد عمرو به معروف و نهی یا منکر با بیان اینکه 3 تا 4 هزار فرزند مدیران میانی در سال های اخیر همچنان در خارج از کشور هستند، گفت: البته این مشکل در دولت قبل هم وجود داشت. اصرار یک فرد برای مسئولیت پذیری در زمانی که فرزندش در خارج از کشور است، رقابت بین مسئولان هم وجود دارد، یعنی مردم نمی توانند دنبال یورو و دلار برای فرزندان خود باشند، بلکه با صدای بلند استقلال کشور را اعلام می کنند.

  تنها یک تابلو و ساختمان از مجمع تشخیص مصلحت نظام باقی مانده است

وی در پاسخ به این سوال که آیا آن مدیران هنوز مشغول به کار هستند، گفت: برخی از آن مدیران هنوز مشغول به کار هستند. متاسفانه در این زمینه قانونی نداریم. البته به ما اعتراض کردند که اگر فرزند مدیری در کشور دیگری باشد چه ربطی به مدیر دارد و چرا باید یک مدیر منابع انسانی از آن محروم شود؟ این استاندار چه بخواهد و چه نخواهد، مجلس باید در این مورد تصمیم گیری کند، زیرا ما نیز نامه ای در این خصوص به مجلس ارسال کرده ایم. در مجلس نیز در این راستا اقداماتی صورت گرفته اما هنوز اقدام قاطعی صورت نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید