آمادگی قوه قضائیه برای نظارت بر اجرای قانون حمایت از خانواده

540895 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اعجایی در دیدار با بنیانگذاران قانون «حمایت از خانواده و جوانان جمعیت» و فعالان حوزه خانواده و جمعیت، با بیان اینکه خانواده مهمترین نهاد اجتماعی است و مبنایی که بی شک «جمعیت» یکی از مولفه های مهم در ایجاد اقتدار برای هر دولت و جامعه ای است و در هر عدم حفظ مولفه جمعیتی کشور با بحران های فراوانی مواجه است.

بیشتر بخوانید:

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه تاکنون اقدامات مناسبی برای ترویج و تبیین موضوع برترین دستاوردهای جمعیتی صورت نگرفته است، گفت: «جوانی بودن جمعیت» و خطراتی که کشور را در بی توجهی به موضوع دستاوردهای برتر تهدید می کند. ، آگاه نیستند.

رئیس قوه قضائیه در این خصوص افزود: موضوع برترین دستاوردهای جمعیتی و اهمیت آن دارای ابعاد و جنبه های مختلف بوده و دینی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی است؛ در حالی که این موضوع به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای مردمی کشور در نظر گرفته شده است. از این رو لازم است این ابعاد و جنبه ها به شیوه های مختلف و هنرمندانه، شیوا و رسا برای عموم مردم، نخبگان و مسئولان تبیین و تبیین شود تا خطرات پیری جمعیت و بحران های اجتماعی و اقتصادی متاثر از آن قابل درک باشد. از همه

وی با اشاره به سیاست های ضد جمعیتی که برخی کشورها در آن زمان در پیش گرفته اند و اکنون پشیمان شده اند و این سیاست های مضر و زیان آور را پذیرفته اند و با صرف هزینه های هنگفت اقتصادی سعی در جبران آن داشته اند، گفت: مواردی وجود دارد که اگر انجام شود در زمان معینی از بین رفته است. زمان، جبران آنها دشوار و گاهی غیر ممکن است. مسئله جمعیت یکی از این مسائل است; اگر جامعه ای پیر شود و به تعبیری در سیاهچاله جمعیت بیفتد، جبران این وضعیت مستلزم سال ها، هزینه های هنگفت اقتصادی و تحول فرهنگی جوامع است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اعجایی، نقش صداوسیما، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و مبلغان دینی را در پیشبرد و تبیین سیاست‌های پیشرفت جمعیت و قانون حمایت از خانواده و جوانان مهم دانست و به ضرورت اجرای قانون اشاره کرد. تاکید: مفاد قانون مربوط به دستاوردهای برتر جمعیت باید بارها و بارها به شیوه های بدیع، هنرمندانه و باورپذیر در جامعه و عموم مردم از خطراتی که جمعیت را به دلیل پیری و بسته شدن پنجره جمعیت تهدید می کند، ترویج و ترویج شود. می خواهد شما مطلع شوید

  من پیراهن تیم ملی را در پرسپولیس می پوشم

رئیس قوه قضائیه در ادامه به نمایندگانی که در تدوین و تصویب قانون «حمایت از خانواده و جوانان جمعیت» مشارکت داشتند توصیه کرد که اجرای مفاد این قانون مهم و راهبردی را از سوی همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه الزامی کنند. و هر دستگاه از جمله قوه قضائیه در قبال عدم ایفای تعهدات و مسئولیت های خود در زمینه قانون مسئول باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای همچنین با اشاره به توجه ویژه قوه قضائیه به مفاد قانون «حمایت از خانواده و جوانان» در عمل، آمادگی قوه قضائیه برای تعیین واحد ویژه در بازرسی ابلاغی را اعلام کرد. سازمان یا سایر مراکز و مراجع قضایی به بررسی و نظارت بر اجرای قانون بپردازند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه فرهنگ سازی ارزش و منزلت اجتماعی در مقوله تولد و تربیت فرزندان توسط مادر را از موضوعات مهم در سیاست تعالی جمعیت و قانون «حمایت از خانواده و جوانان» عنوان کرد.

رئیس قوه قضائیه از تدوین کنندگان قانون «حمایت از خانواده و جوانان جمعیت» و فعالان حوزه خانواده و جمعیت دعوت کرد تا برای پیشگیری از آسیب با جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری قوه قضاییه جلسه ای برگزار کنند. و مشکل سقط جنایی سازوکارهایی که مد نظر شماست تا ما در قوه قضائیه بتوانیم آنها را در قالب دستورالعمل تدوین و ابلاغ کنیم.

رئیس قاضی همچنین نشست مشترکی بین تدوین کنندگان قانون حمایت از خانواده و جوانان جمعیت و فعالان حوزه خانواده و جمعیت با هدیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور برای ارائه پیشنهادات و نظرات بازرسی مسئولیت های قضایی، قدرت و غیره تاکید بر اجرای قانون

  ساپینتو با قدرت به کار خود ادامه می دهد

رئیس قوه قضائیه به رئیس قوه قضائیه و مشاور معاون حقوقی وی دستور داد تا در انجام وظایف و تعهدات قوه قضائیه در حوزه حمایت از خانواده و جوانان در هر مورد و هر یک از بخش‌های دستگاه قضایی در حوزه بررسی شود. نظارت بر اجرای قانون که بنا به دلایلی اعمال نمی شود.

پیش از سخنان امیرحسین بانکیک پور رئیس قوه قضائیه، رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ریزی جوانان و حمایت خانواده با اشاره به عملکرد مثبت قوه قضائیه در دوران تحول و تعالی، گفت: سرمایه اجتماعی ملموس جامعه قوه قضائیه برای ارتقای سرمایه اجتماعی نظام.

وی ادامه داد: با توجه به اقدامات قاطعانه ای که در ماه های اخیر از سوی رئیس قوه قضائیه و قوه قضاییه شاهد بودیم، امیدواریم قوه قضاییه بتواند به تعهدات و مسئولیت های خود در زمینه ترویج قانون حمایت از حقوق بشر عمل کند. قوه قضائیه. خانواده و جوانان».

رئیس کمیسیون مشترک حمایت از جوانان و خانواده تنها راه برون رفت از بحران سالمندی کشور را «پیشگیری» خواند و گفت: پیشگیری از بحران سالمندی تنها پنج تا هفت سال زمان نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه قانون حمایت از خانواده و جوانان دارای 73 ماده و بیش از 200 ماده است، تصریح کرد: در این قانون 21 مانع رشد جمعیت شناسایی شده و برای رفع هر کدام راهکارهای متعددی پیشنهاد شده است.

بانکی پور با بیان اینکه بیش از 8000 ساعت کار کارشناسی در مورد قانون حمایت از خانواده و جوانان انجام شده است، گفت: مواد این قانون به گونه ای تنظیم شده که نتیجه داده است.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال های اخیر موضوع خانواده و جمعیت برای نظریه پردازان برنامه های پنج ساله توسعه کشور اهمیت چندانی نداشته است.

بانکی پور همچنین با استناد به اکاذیب و حاشیه سازی قانون حمایت از خانواده و جوانان که بعضاً از سوی برخی مسئولان کشور بیان می شود، از قوه قضائیه خواست با دروغ پردازان و حاشیه سازان در این زمینه برخورد قاطعانه داشته باشد.

کبری هزالی یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تقدیر از رئیس قوه قضائیه به دلیل صدور دستور ویژه نظارت و بازنگری بر اجرای برجام در تمامی دستگاه های کشور از جمله قوه قضائیه. ، گفت: فردای آن روز دستور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای مبنی بر نظارت و بازنگری در اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، در نتیجه این دستور، بازرسی کل کشور وارد عمل شد و کارکنان این سازمان در شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور یافتند که این همکاری و تعامل لازم بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و سازمان بازرسی است.

  شورای عالی امنیت ملی خواستار تشکیل دولت فراگیر در افغانستان شده است

فاطمه محمدبیگی، دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه سامانه قانون حمایت از خانواده و جوانان در حال حاضر در پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت در دسترس عموم است و مردم می توانند اعضای تماس با کمیسیون مشترک حمایت از جوانان و خانواده جمعیت برای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانان از کفش‌های آهنی استفاده می‌کنند.

اکبری رئیس کمیته تشخیص جمعیت شورا موضوع جمعیت را یک موضوع فرهنگی خواند و از تمامی دستگاه های قضایی کشور خواست تا درک لازم را از قانون حمایت از خانواده و جوانان داشته باشند.

مشاور کتابدار کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده 56 قانون حمایت از خانواده و جوانان در مورد سقط درمانی، خواستار سازوکار و آیین نامه مشخص برای اجرای این ماده شد.

حجت الاسلام والمسلمین گودرزی، فعال جمعیت و خانواده نیز بر نقش سازنده و موثر سازمان بازرسی کل کشور در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانان و مقابله قوه قضائیه با اعمال خلاف قانون و مجرمانه در کشور تاکید کرد. حوزه جمعیت

عنابستانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز به اثرات منفی افزایش آمار سقط جنین در کشور اشاره کرد و گفت:

خانم صالحی متخصص زنان و زایمان نیز به وفور داروهای سقط جنین در بازار آزاد و فروش چند صد برابر قیمت واقعی این دارو اشاره کرد و گفت: فروش داروهای سقط جنین فقط باید از طریق رسمی و عمومی صورت گیرد. مسئولین.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید