آماده برداشتن گام های نهایی برای دستیابی به توافق هسته ای هستیم

543654 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، حسین امیرعبدلاخیان وزیر امور خارجه در پایان سفر خود به اردن و شرکت در اجلاس بغداد 2 در جمع خبرنگاران گفت: فرصتی با علی باقری و مورا در گفتگو با جوزپ بورل، نماینده خارجی اتحادیه اروپا پیش آمد. وزیر امور خارجه در چارچوب نشستی دو ساعته باید سایر موضوعات مربوط به مذاکرات رفع تحریم ها را بررسی کند.

و ادامه داد: طرف آمریکایی در دو سه ماه گذشته اظهارات منافقانه و اقداماتی کرده است که با حرف آنها همخوانی ندارد. ایالات متحده بارها ترجیح خود را برای گام نهایی همه طرف های بازگشت به توافق وین اعلام کرده است، اما در رسانه ها رفتاری ریاکارانه داشته است.

امیر عبدالخیان افزود: در این جلسه همه این موارد مطرح شد و تاکید کردیم که اگر ادعای آمریکایی ها مبنی بر ردیابی دیپلماتیک درست باشد، به هیچ وجه نمی توانند در رسانه ها امتیاز بگیرند.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: تصور ما این است که طرف‌های مختلف در حال بازگشت به واقع‌گرایی هستند و همچنین اعلام کرده‌ایم در صورت رعایت خطوط قرمز ما آماده‌ایم گام‌های نهایی را برای رسیدن به توافق برداریم.

وی یادآور شد: در حاشیه نشست بغداد 2 گزینه وجود داشت و گفت و گوهایی بین سران کشورها از جمله گفتگو با وزیر خارجه عربستان در حاشیه انجام شد و ما آمادگی خود را برای ادامه روندی که از سال گذشته آغاز شد، اعلام کردیم. بغداد.

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران کشوری نبود که روابط دیپلماتیک را قطع کند، اما عربستان چنین تصمیمی گرفت و هر زمان که سعودی ها آماده بازگشت به روابط عادی باشند، ایران از آن استقبال خواهد کرد.

  خودروسازان برای افزایش قیمت خودروها را ذخیره می کنند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید