آلودگی هوا در شهرهای صنعتی تا چهارشنبه ادامه دارد

صادق ضیائیان درباره وضعیت آب و هوای کشور گفت: امروز دوشنبه (7 آذر) در سیستان و بلوچستان و شرق کرمان وزش باد پدیده غالب است، در ارتفاعات جنوبی کرمان بارش پراکنده و به تدریج از اوایل دی ماه پیش بینی می شود. شب در غرب گیلان و شرق اردبیل افزایش ابر و شروع بارندگی خواهد بود.

وی ادامه داد: روز سه‌شنبه (۹ آذرماه) محدوده بارش شمال شرق آذربایجان، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی را فرا می‌گیرد و در ارتفاعات رشته کوه البرز و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی، روز سه شنبه (۹ آذر) در گیلان و غرب مازندران بارش شدید باران پیش بینی می شود. در نواحی شرقی و جنوب شرقی کشور وزش باد پدیده غالب است.

وی افزود: روز چهارشنبه (9 آذرماه) بارش ها در این مناطق ادامه دارد، به تدریج در بعد از ظهر از میزان بارندگی در این مناطق کاسته می شود و در غرب کشور افزایش ابر و رگبارهای پراکنده آغاز می شود.

ضیائیان همچنین گفت: روز پنجشنبه (اول دی ماه) به جز گیلان، در مناطق غرب و جنوب غرب کشور افزایش ابر و بارش باران خواهیم داشت. روز جمعه (دوم دی ماه) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، در غرب، جنوب غرب، مناطق جنوب و در مرکز کشور، دامنه های جنوبی البرز گیلان، بارش باران پیش بینی می شود. و مازندران.

وی ادامه داد: شرق خلیج فارس و تنگه هرمز طی سه روز آینده مواج و دریای خزر نیز در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مواج خواهد بود. همچنین در روزهای سه شنبه و چهارشنبه کاهش دما در کمربند شمالی به ویژه در استان های ساحلی خزر و اردبیل و از دوشنبه، سه شنبه تا چهارشنبه در ظهر غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش می یابد.

  افزایش ۸۳ درصدی اجاره بهای مسکن در تهران

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی همچنین با بیان وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (29 آذر) نیمه ابری و غبارآلود و از بعدازظهر به تدریج ابری و وزش باد پیش بینی می شود. با کمینه دمای 5 و بیشینه 13 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (9 آذر) نیمه ابری همراه با مه و وزش باد محلی، بعد از ظهر با کمینه دمای 4 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد.

ضیائان در پایان گفت: امروز و فردا (8 و 9 آذرماه) بندرعباس با دمای 29 و 28 درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای 6- و 5- سردترین است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید