آغاز ساخت 7 هزار واحد جدید نهضت ملی در روستاها

547845 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، مجید جودی معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن و پیشرفت فیزیکی واحدهای آغاز شده در روستاها گفت: در مجموع 198 هزار واحد طرح ملی نهضت مسکن روستاها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال ساخت است و میانگین پیشرفت فیزیکی واحدهای آغاز شده حدود 64 درصد است.

بیشتر بخوانید:

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: علاوه بر واحدهایی که در روستاهای تحت طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت هستند، حدود 200 هزار واحد از محل اعتبارات بودجه مصوب 1401 در روستاها در برنامه عمرانی قرار گرفته است. در آذرماه سال جاری از این تعداد واحد در برنامه بنیاد مسکن امسال حدود 105 هزار واحد از سوی بانک های فعال استانی ابلاغ شده است.

جودی افزود: از 105 هزار واحد معرفی شده توسط بانک های عملیاتی در امور استان ها، حدود 42 هزار واحد در بانک های عملیاتی معرفی و حدود 7 هزار واحد در کمتر از یک ماه منعقد شد و برای برخی واحدها نیز فونداسیون انجام شد. .

لازم به ذکر است بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان یکی از مجریان طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم ساخت 1600 واحد مسکونی در شهرها و روستاها را برعهده گرفت که نیمی از آن در روستاها و نیمی دیگر در روستاها بود. در سکونتگاه های کوچک و دیگر شهرها کار خواهد کرد.

انتهای پیام/

  جدیت روس ها برای همکاری اقتصادی با ایران افزایش یافته است

دیدگاهتان را بنویسید