آغاز بحران اقتصادی جهانی/ ژاپن اولین قربانی است

به گزارش مستقل آنلاین، روزنامه آساهی می نویسد:

بر اساس داده های منتشر شده، به دلیل کاهش قیمت ها و محدودیت ها در برابر کووید-19، هزینه ها و سرمایه گذاری ها کاهش یافت و اقتصاد ژاپن با نرخ رشد سالانه 1 درصدی بدتر از حد انتظار منقبض شد.

دولت ژاپن گفت که تولید ناخالص داخلی واقعی یا تولید ناخالص داخلی ژاپن، ارزش کل محصولات و خدمات این کشور، در ژانویه تا مارس نسبت به سه ماهه قبل 0.2 درصد کاهش یافته است.

سومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه آخر سال گذشته رشد متوسطی داشت، اما در سه ماهه قبل سقوط کرد.

جنگ روسیه در اوکراین قیمت انرژی را حتی بیشتر کرده است، که یک شوک منفی بزرگ برای ژاپن است که از نظر انرژی ضعیف است. ین ژاپن ضعیف شد که منجر به واردات نسبتاً بالا شد.

ژاپن هرگز قرنطینه نکرده است، اما به طور دوره‌ای محدودیت‌هایی را بر مشاغل اعمال کرده است، به ویژه از رستوران‌ها و بارها خواسته است که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا زودتر تعطیل شوند. آخرین مورد از این محدودیت ها در ماه مارس منقضی شد.

برخی از کارشناسان پزشکی می گویند که از آن زمان تاکنون موارد ابتلا به کووید-19 در کشور افزایش یافته است زیرا این ویروس مسری تر است. ژاپن تاکنون حدود 30000 مورد مرگ ناشی از کووید-19 را ثبت کرده است.

تحلیلگران می گویند اعمال مجدد محدودیت ها برای محدود کردن شیوع بیماری و تأثیر تورم بر مخارج خانوارها، رشد را کند کرده است. اما برخی انتظار رونق اقتصادی در ماه های آینده را دارند.

  اطلاعات دولتی در جاهایی ضعیف است

تاکایوکی توجی، اقتصاددان گفت: «پس از شروع بد سال، ما معتقدیم که اقتصاد در این سه ماهه به لطف بهبود مخارج مصرف‌کننده، به‌ویژه در بخش خدمات، پس از رفع کامل محدودیت‌های COVID-19 در ژاپن، رونق خواهد گرفت.»

دیدگاهتان را بنویسید